اصلاحات جدید دفترچه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه ها اعلام گردید

اصلاحات جدید دفترچه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه ها اعلام گردید به گزارش كنكوری سازمان سنجش آموزش كشور اصلاحات جدید در مورد كدرشته های دانشگاهها و مراكز آموزش عالی محل پذیرش دانشجو بر مبنای سوابق تحصیلی را اعلام نمود.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، ثبت نام و انتخاب رشته بر مبنای سوابق تحصیلی بر اساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو از ۲۰ اسفند ۹۷ شروع شده و تا ۲۸ شهریور ماه ادامه دارد. دفترچه راهنمای ثبت نام هم از ۱۷ بهمن ماه ۹۷ انتشار یافته است. ازاین رو تمامی داوطلبان متقاضی ثبت نام و انتخاب رشته جهت شركت در پذیرش دانشجو صرفاً بر مبنای سوابق تحصیلی باید بر طبق این دفترچه و اصلاحات اعلام شده اقدام نمایند.
هر داوطلب برای پذیرش در رشته های بدون آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی می تواند تا ۱۰۰ كدرشته را از میان كدرشته های انتخابی خود در فرم انتخاب رشته ثبت كند و برای این كار باید علاوه بر دفترچه راهنمای ثبت نام به اطلاعیه های تكمیلی ۳۰ اردیبهشت و ۲۰ مرداد ۹۸ رجوع كند.
بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش كشور، ظرفیت پذیرش دانشجو صرفاً برپایه سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال ۱۳۹۸ دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی بدون در نظر گرفتن دانشگاه آزاد تعداد ۵۹۶ هزار و ۸۸ نفر است.
همچنین اصلاحات جدید در مورد اعلام كد رشته های جدید و دانشگاه های پذیرش دانشجویان در این رشته ها در سایت سازمان سنجش آموزش كشور انتشار یافته و داوطلبان می توانند در انتخاب رشته خود به این اصلاحات توجه نمایند.
1398/06/19
11:53:32
5.0 / 5
4221
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , ثبت نام , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور