رییس دانشگاه پیام نور استان كرمان تاكید كرد

كیفی سازی اولویت اول دانشگاه پیام نور

كیفی سازی اولویت اول دانشگاه پیام نور به گزارش كنكوری رئیس دانشگاه پیام نور استان كرمان اظهار داشت: راه اندازی مركز رشد دانشگاه پیام نور استان از دیگر اقدامات دانشگاه است كه الان به صورت آزمایشی شركت ها در این مركز مستقر و كار شروع شده است كه در هفته های آتی به صورت رسمی افتتاح می گردد.


دكتر "علیرضا محدثی" در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت دانشگاه پیام نور استان اظهار نمود: دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگ ترین دانشگاه دولتی كشور در استان كرمان دارای 29 مركز واحد فعال است كه می توان گفت در بیشتر نقاط استان واحد پیام نور مشفول به پذیرش دانشجو و ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان است.

وی ادامه داد: نزدیك به 15 هزار دانشجو در سطح استان كرمان در سه مقطع كارشناسی، كارشناسی ارشد و دكترا در دانشگاه پیام نور تحصیل می كنند.

محدثی با اشاره به خاصیت آزمون های دانشگاه پیام نور عنوان كرد: محتوای آموزش های تعریف شده برای دانشجویان در هر ترم دانشجو محور بوده و سیستم قادر به تغییر این مسئله نیست و سنجش استاندارد متمركز اختتام ترم نیز تضمین می نماید خدشه ای به این مسئله وارد نشود.

رئیس دانشگاه پیام نور استان كرمان در بخش دیگری از سخنانش بیان كرد: كاهش دانشجو در همه دانشگاه های كشور و به تبع آن در دانشگاه پیام نور اتفاق افتاده و این كاهش به دلیلهای مختلف اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: در مقطعی برای شكستن سد كنكور و برقراری عدالت آموزشی، دانشگاه كمیت را افزایش داده و هم اكنون شاید این نگاه كمّی در مسئولان دانشگاه نیست و پرداختن به بحث های كیفی سازی خدمات دانشگاه، زیرساخت ها و حوزه های آموزشی دنبال می شود.

محدثی اظهار نمود: حالا دانشگاه مجهز به سامانه آموزش الكترونیكی است و نگاه به این است به سمت كیفی سازی آموزشی، توسعه بحث های كارآفرینی و اهمیت به بحث های پژوهشی سوق پیدا نماییم.

وی درباره توسعه كارآفرینی در دانشگاه و تربیت دانشجوی مهارتی در دانشگاه پیام نور اشاره كرد: بحث این بود كه در بعضی رشته ها(علوم انسانی) دانشجوی كمتری و در بعضی رشته های دیگر دانشجوی بیشتری پذیرفته شود اما وضعیت ما در پیام نور نسبت به دیگر دانشگاه ها متفاوت می باشد.

رئیس دانشگاه پیام نور استان كرمان اظهار داشت: هم اكنون نسبت دانشجوی علوم انسانی به فنی مهندسی و علوم پایه در دانشگاه پیام نور بیشتر است اما تفاهمنامه هایی در سطح ملی و استانی با آموزش فنی و حرفه ای و معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری برای افزایش دانشجویان در حوزه های مهارتی و كارآفرینی منعقد و قرار شده برای اشتغال زایی و كارآفرینی، بیشتر در مناطق روستایی و كمتر برخوردار استان كار نماییم.

وی ادامه داد: راه اندازی مركز رشد دانشگاه پیام نور استان از دیگر اقدامات در این حوزه می باشد و شركت ها مستقر و كار شروع شده است كه در هفته های آتی به صورت رسمی افتتاح می گردد.

محدثی اظهار نمود: بر طبق تفاهمنامه منعقد شده با معاونت پژوهشی وزارت علوم، قرار شده دانشگاه پیام نور امكانات مازاد و ظرفیت استان ها را در اختیار پارك های علم و فناوری برای توسعه مراكز رشد و كارآفرینی قرار بدهد و شاید اولین اقدام در استان كرمان عملی شود و پیگیر هستیم این موارد را به شهرستان ها نیز تسری بدهیم.


منبع:

1398/05/26
15:38:33
5.0 / 5
4442
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور