توكلی به مهر خبر داد

35 هزار نفر در كنكور 98 انتخاب رشته كردند، پنجشنبه آخرین فرصت

35 هزار نفر در كنكور 98 انتخاب رشته كردند، پنجشنبه آخرین فرصت به گزارش كنكوری مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت: فرصت انتخاب رشته در كنكور 98 از 20 مرداد شروع شده است و تابحال 35 هزار نفر نسبت به انتخاب رشته اقدام نموده اند.حسین توكلی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: كلیه داوطلبانی كه برمبنای اطلاعات مندرج در كارنامه سراسری مجاز به انتخاب رشته هستند باید بعد از مطالعه دفترچه انتخاب رشته، پیوست ها و دستورالعمل انتخاب رشته، كدرشته های مورد نظر خودرا برمبنای آن از گروه های آزمایشی مجاز انتخاب كنند.
وی اضافه كرد: داوطلبان ابتدا كدرشته های مورد علاقه را به ترتیب ابتدا در فرم پیش نویس ثبت كنند و بعد از اطمینان از صحت آن، از ۲۰ مرداد تا ۲۴ مرداد ۹۸ برمبنای دستورالعمل نحوه انتخاب رشته كه بر روی سایت سازمان سنجش درج شده است، با وارد كردن كد كاربردی، كد رهگیری، كد كارنامه و یا شماره پیگیری نسبت به تكمیل فرم انتخاب رشته اقدام نمایند.
مشاور عالی سازمان سنجش تصریح كرد: داوطلب بعد از تكمیل فرم انتخاب رشته اینترنتی كنكور ۹۸ یك شماره ۱۵ رقمی بعنوان رسید دریافت می كند كه لازم است آنرا نزد خود نگهداری كند.
وی اضافه كرد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته در كنكور ۹۸ بر روی سایت سازمان سنجش انتشار یافته است. همین طور ویژه نامه انتخاب رشته و سیستم انتخاب رشته مجازی نیز بر روی سایت فعال گردیده است.
توكلی اظهار داشت: از تعداد ۸۳۲ هزار و ۲۸۹ نفر مجاز به انتخاب رشته، تابحال تعداد ۳۵ هزار و ۳۵۶ نفر انتخاب رشته كرده اند.
وی گفت: داوطلبان تا ۱۵۰ كدرشته می توانند در فرم انتخاب رشته خود انتخاب كنند و همین طور برای انتخاب رشته خود به اصلاحاتی كه در سایت سازمان سنجش انتشار یافته است توجه نمایند.
به گزارش كنكوری به نقل از مهر، آزمون سراسری سال ۹۸ در ایام ۱۳ و ۱۴ تیرماه با حضور بیشتر از یك میلیون داوطلب انجام شد و بعد از انتشار كارنامه در ۱۵ مردادماه بیشتر از ۸۳۲ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.


منبع:

1398/05/22
13:27:16
5.0 / 5
4625
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور