در هیئت عالی جذب؛

گزارش ساماندهی جذب برمبنای بیانیه گام دوم ارائه شد

گزارش ساماندهی جذب برمبنای بیانیه گام دوم ارائه شد كنكوری: رئیس مركز جذب وزارت علوم گزارشی درباره ساماندهی وضعیت جذب با عنایت به بیانیه گام دوم انقلاب ارائه نمود.به گزارش كنكوری به نقل از مهر، جلسه هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مراكز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست محمدعلی كی نژاد در محل دبیرخانه این شورا انجام شد.
دستور نخست جلسه ارائه گزارش دانشگاه آزاد اسلامی پیرامون ساماندهی وضعیت جذب با عنایت به بیانیه گام دوم انقلاب بود كه این گزارش توسط بیژن رنجبر قائم مقام این دانشگاه ارائه شد.
در این گزارش با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه علم و فناوری بر ضرورت تربیت جوانان نخبه، متعهد و متخصص به منظور استمرار این دستاوردها نیز تاكید شد.
در بخش دیگری از گزارش دانشگاه آزاد اسلامی ضمن طرح بعضی از نقاط ضعف موجود در زمینه جذب و ارتقای اعضای هیئت علمی اجرای مواردی مانند ایجاد سازوكارهای انگیزشی، تدوین ضوابط هوشمند جذب و ارتقاء و... مورد توجه قرار گرفته است.
در ادامه این گزارش نیاز محور شدن روند جذب، تقویت نگرشی كیفی بعنوان مهم ترین نیازهای روند جذب اعضای هیئت علمی عنوان شد.
در ادامه گزارش دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تاكید بر ضرورت همسو كردن روند شتاب علمی و توسعه دانش بومی و حل مسائل كشور بوسیله علم مواردی مانند استفاده از ظرفیت نخبگان جوان، اندیشكده های علمی و... در این راه مورد تاكید قرار گرفت.
پس از ارائه گزارش دانشگاه آزاد اسلامی، اعضای هیئت عالی جذب به بیان نظرات خود پرداختند كه اهم آن می توان به، همكاری همه نهادهای مسئول در روند جذب و ارتقاء و بهبود كیفیت گزارش ارائه شده، بررسی روند جذب و لزوم انجام آمایش سرزمینی و آمایش آموزش عالی و انطباق جذب اعضای هیئت علمی با آنها برمبنای نیاز و اقتضائات استان ها و شهرها و تسریع در اجرای برنامه های اصلاحی اشاره نمود.
در ادامه جلسه هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مراكز آموزشی، گزارش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مورد ساماندهی وضعیت جذب با عنایت به بیانیه گام دوم انقلاب بود؛ كه این گزارش توسط حجت الاسلام و المسلمین رضوان طلب، رئیس مركز جذب اعضای هیئت علمی این وزارتخانه ارائه شد.
در این گزارش با اشاره به ضرورت در نظر گرفتن تعهد علمی، اسلامی و ملی در روند جذب اعضای هیئت علمی موارد دیگری مانند مشاركت اساتید در رفع مشكلات كشور، تقویت روحیه امید در دانشگاه، التزام به اجرای سیاست های كلان حوزه علم، تقویت روحیه عدالت خواهی و مبارزه با ظلم و استكبار، ایجاد احساس غرور ملی و پایبندی به سبك زندگی اسلامی و ایرانی نیز یاد شده قرار گرفت.
در ادامه مقرر شد در كمیته ذیربط در هیئت عالی موارد طرح شده در جلسه برای اصلاح فرم های بررسی صلاحیت علمی و عمومی مورد استفاده قرار گرفته و همین طور دانشگاه آزاد اسلامی بررسی تحلیلی خودرا برای تعیین نقش هیئت های عالی، مركزی و اجرائی جذب در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب ادامه داده و در جلسات آتی گزارش خودرا ارائه كند.
در اختتام جلسه نیز برخی از اعضای هیئت های اجرایی جذب و كارگروه های صلاحیت عمومی دانشگاه بوعلی سینا همدان، دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش و دانشگاه علوم پزشكی زنجان با رأی مثبت اعضاء تأیید صلاحیت شدند.


منبع:

1398/05/19
18:38:30
5.0 / 5
4308
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور