رئیس دانشگاه امیركبیر:

دانشگاه های ما تقاضا محور نیستند

دانشگاه های ما تقاضا محور نیستند به گزارش كنكوری رئیس دانشگاه امیركبیر اظهار داشت: دانشگاه های ما برخلاف دانشگاه های كشورهای خارجی تقاضا محور نیستند و سازوكار لازم برای ارتباط با صنعت در دانشگاه ها ایجاد نشده و این سبب ضعف در دانشگاه ها شده است.به گزارش كنكوری به نقل از مهر، احمد معتمدی بامداد امروز در نشست روسای دانشگاه ها كه در دانشگاه الزهرا در حال برگزاری است، اظهار داشت: دانشگاه های ما از رشد كمی و كیفی بسیار خوبی برخوردار می باشند و حتی اگر با بالاترین استانداردهای جهانی هم به آن نگاه نماییم، جوابگوی منابع انسانی مورد نیاز بوده اند.
وی افزود: من بعنوان رئیس دانشگاه در وضعیت ارتباط صنعت و دانشگاه تفاوتی با دو سال پیش نمی بینم. همانگونه كه دو سال پیش بود، الان هم به همان صورت است.
معتمدی اضافه كرد: هم اكنون آنقدر درگیر مسائل خرد هستیم كه به مسائل اصلی نمی رسیم. ما نتوانسته ایم سازوكار لازم را برای ارتباط دانشگاه و صنعت داشته باشیم و این سبب ضعف در دانشگاه ها شده است. دانشگاه های ما تقاضا محور نیستند. برخلاف دانشگاه های خارج از كشور كه همه تقاضا محور هستند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت: باید سازوكارهای ارتباط صنعت و دانشگاه بوجود آمده و نیاز صنعت به سمت دانشگاه ها حركت نماید تا دانشگاه ها هم فعال شوند.
وی اضافه كرد: حركت های خوبی شروع شده است، شركت های دانش بنیان و مراكز رشد در دانشگاه ها بوجود آمده و اینها زمینه های خوبی برای ایجاد این سازوكار هستند و این سبب می شود دیگر تصور نشود كه دانشگاه فقط جای مقاله نویسی است. مشكل حالا ما سازوكار لازم برای برقراری ارتباط با صنعت است و ما منتظر دریافت نیاز بخش صنعت هستیم.

1398/04/17
15:27:32
5.0 / 5
4548
تگهای خبر: استاندارد , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور