رئیس دانشگاه خبر داد:

وضعیت اشتغال دانش آموختگان فنی و حرفه ای رصد می شود

وضعیت اشتغال دانش آموختگان فنی و حرفه ای رصد می شود به گزارش كنكوری رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از رصد وضعیت اشتغال دانش آموختگان فنی و حرفه ای اطلاع داد و اظهار داشت: در خیلی از رشته ها ۷۰ تا ۱۰۰ درصد از فارغ التحصیلان وارد بازار كار می شوند.به گزارش كنكوری به نقل از دانشگاه فنی و حرفه ای، ابراهیم صالحی عمران درباره وضعیت اشتغال دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای بعد از فارغ التحصیلی اظهار داشت: انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه ای تاسیس شده و در حال رصد این مورد هستیم.
وی افزود: اما هنوز نمی توان به صورت قطعی این آمار را اعلام نمود. در وزارت علوم و در دانشگاه حركت هایی صورت گرفته تا بتوان میزان و نوع اشتغال فارغ التحصیلان را رصد كرد، اما آماری كه ما از دانشكده ها و آموزشكده های مختلف كشور می گیریم، آمار قابل توجهی است.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای اضافه كرد: در خیلی از رشته ها ۷۰ تا ۱۰۰ درصد فارغ التحصیلان وارد بازار كار می شوند. روح دانشگاه فنی و حرفه ای به این صورت هست كه دانشجو را برای حضور در بخش های دولتی آماده نمی نماید. به صورت مثال رشته طراحی مد و لباس كه اغلب دختران در آن تحصیل می كنند، طبیعی است كه خیلی از آنها خودشان بنگاه های كوچك اقتصادی دایر می كنند، چونكه این روش ها خوداشتغالی و كارآفرینی را در جامعه ترویج می دهد.
وی درباره جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه فنی و حرفه ای هم اظهار داشت: در دانشگاه فنی و حرفه ای انتخاب اعضای هیئت علمی بر مبنای شایستگی است و در هیچ جا «رابطه» وجود ندارد، چونكه فراخوان به صورت عمومی و در سایت جذب صورت می گیرد. وی ادامه داد: سالانه ۳۰ تا ۴۰ نفر به این دانشگاه بعنوان اعضای هیئت علمی جذب می شوند. از طرفی كمیته ای جهت بررسی صلاحیت ها تعیین شده و غربالگری از افراد صورت می گیرد تا فردی كه تجربه عملی مناسب تری دارد، جذب شود.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای اظهار داشت: باید مستندات مطمئنی در مورد شخصی كه جذب می شود وجود داشته باشد، همینطور آزمون مهندسی از تك تك افراد گرفته می شود. ما حتی می توانیم به صورت شفاف توضیح دهیم كه چه كسانی را با چه خصوصیت هایی و از كجا برای اعضای هیئت علمی جذب كرده ایم. همینطور تابحال هیچكدام از مسئولان برای عضویت در هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه ای اقدام نكرده اند.

1398/04/15
18:48:11
5.0 / 5
4469
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , تحصیل , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور