توضیح معاون دانشگاه علم و صنعت درباره اعتراض دانشجویان به تفكیك جنسیتی در كتابخانه

توضیح معاون دانشگاه علم و صنعت درباره اعتراض دانشجویان به تفكیك جنسیتی در كتابخانه كنكوری: درپی اعتراض اخیر در دانشگاه علم و صنعت به پارتیشن بندی كتابخانه مركزی این دانشگاه، معاون پژوهشی این دانشگاه با تاكید بر این كه این پارتیشن بندی به منظور تأمین امنیت دانشجویان در فصل امتحانات قرار داده شده است، اظهار داشت: تقاضای دانشجویان برای ایجاد فضای فیزیكی به منظور همكاری دانشجویان دختر و پسر در پروژه های مشترك علمی بررسی خواهد شد.


دكتر تورج محمدی در گفت و گو با ایسنا، با بیان این مطلب در تشریح دلیلهای تجمع و اعتراض دانشجویان دانشگاه علم و صنعت به آنچه تفكیك جنسیتی در كتابخانه مركزی این دانشگاه خواندند، اظهار داشت: اقدامی كه در دانشگاه علم و صنعت رخ داده این است كه همزمان با شروع فصل امتحانات تصمیم گرفتیم به منظور تأمین امنیت و راحتی دانشجویان یك پارتیشن شیشه ای در كتابخانه مركزی این دانشگاه قرار بدهیم.
وی در ادامه اشاره كرد: ساخت و تجهیز كامل كتابخانه مركزی دانشگاه علم و صنعت هنوز به انتها نرسیده و هنوز تمامی پارتیشن های این كتابخانه نصب نشده است و پارتیشنی كه ما بطور موقت در فصل امتحانات در این كتابخانه قرار دادیم نیز جزو طراحی داخلی كتابخانه بود كه این اقدام سبب اعتراض قسمتی از دانشجویان قرار گرفت.
معاون پژوهشی دانشگاه علم و صنعت اشاره كرد: طراحی كتابخانه مركزی دانشگاه علم و صنعت كاملاً منطبق با طراحی كتابخانه های نوین است و در كتابخانه دانشگاه ها نیز بخش خواهران و برادران به وسیله پارتیشن بندی داخل كتابخانه از یكدیگر تفكیك هستند. ما نیز در دانشگاه علم و صنعت این اقدام را به منظور تأمین امنیت دانشجویان انجام داده ایم.
محمدی اشاره كرد: اعتراض دانشجویان به این بود كه قرار دادن پارتیشن در داخل كتابخانه موجب می شود دانشجویانی كه با یكدیگر پروژه های مشترك دارند نتوانند در كنار هم همكاریهای خودرا ادامه دهند. برای حل این مشكل و توجه به تقاضای دانشجویان ما جلسه ای با مسئولان دانشگاه برگزار خواهیم كرد تا در آن جلسه همفكری لازم به منظور ایجاد فضای فیزیكی برای دانشجویان دختر و پسری كه پروژه های مشترك دارند قرار داده شود.
منبع:

1398/04/07
14:27:03
5.0 / 5
4296
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور