مدیر كانون پتنت خبر داد

تسهیل مسیر ثبت اختراع با حضور ۵۶ دفتر همكار در مراكز علمی و تحقیقاتی

تسهیل مسیر ثبت اختراع با حضور ۵۶ دفتر همكار در مراكز علمی و تحقیقاتی كنكوری: مدیر كانون پتنت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری از همكاری این مركز با 56 دفتر همكار در مراكز علمی و تحقیقاتی آگاهی داد كه به این تعداد بزودی 43 دفتر دیگر نیز افزوده می شود.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، تعامل و همكاری تنگاتنگ با مراكز علمی و فناوری كشور ضرورتی است كه كانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به خوبی آنرا درك كرده است تا شاهد افزایش آگاهی اساتید و دانشجویان با ثبت اختراع باشیم. در این راستا كانون مبادرت به راه اندازی و توسعه دفاتر همكار با نهادهای علمی و پژوهشی كرده است تا تعامل و همكاری خودرا با این نهادها افزایش دهد.
مهدی ضیغمی، مدیر كانون پتنت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری با بیان این كه هم اكنون ۵۶ دفتر همكار كانون در مراكز تحقیقاتی و دانشگاه ها مشغول فعالیت هستند، اظهار نمود: دانشگاه تهران، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه شیراز، دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد، دانشگاه شهید باهنر كرمان، دانشگاه بوعلی سینا، دانشگاه ارومیه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیك و زیست فناوری بعضی از مراكزی هستند كه دفاتر همكار كانون در آنها به راه افتاده است. البته طبق تفاهم نامه ای كه میان دانشگاه آزاد اسلامی و كانون به امضا رسید، بزودی ۴۳ دفتر با اجرایی شدن تفاهم نامه به این تعداد افزوده می شود. این دفاتر اهمیت حفاظت از مالكیت فكری را با برگزاری كارگاه های آموزشی برای نخبگان، دانشجویان و اساتید تبیین می كنند. همین طور با برگزاری دوره های آموزشی، جذب و ثبت درخواست گامی موثر برای فرهنگسازی درباره مالكیت فكری برداشته اند. پس افزایش این دفاتر در نهایت منجر به افزایش درخواست برای ثبت اختراع می شود.
برمبنای اعلام معاونت علمی، وی تصریح كرد: كانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن پشتیبانی از دستاوردهای فكری در چارچوب ثبت اختراع در دفاتر ثبت پتنت معتبر جهان، فرهنگ سازی در زمینه اهمیت پتنت و لزوم ثبت آنرا انجام می دهد. این نهاد، با حمایت های خود می تواند جایگاه كشور را در كسب فاكتورهای نوآوری و مالكیت فكری ارتقاء داده و زمینه‎های لازم را برای تشكیل دفاتر انتقال فناوری در دانشگاه‎ها و درآمدزایی از تحقیقات و پژوهش های دانشگاهی بعنوان دانشگاه های نسل سوم و كارآفرین فراهم آورد.
منبع:

1398/04/06
11:17:09
5.0 / 5
4398
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور