دانشگاه علم و صنعت به شبكه دانشگاه های مجازی جهان اسلام پیوست

دانشگاه علم و صنعت به شبكه دانشگاه های مجازی جهان اسلام پیوست كنكوری: دبیركل شبكه دانشگاه های مجازی جهان اسلام از عضویت رئیس دانشگاه علم و صنعت به شورای راهبردی دانشگاه های شبكه مجازی جهان اسلام و رئیس قطب علم و صنعت این شبكه آگاهی داد و اظهار داشت: شبكه دانشگاه های مجازی جهان اسلام با هدف تبیین جایگاه جمهوری اسلامی ایران و توسعه دیپلماسی علمی و فرهنگی به دنبال توسعه تعاملات بین دانشگاهی در داخل و خارج است و هرچه ارتباط بین دانشگاه ها در داخل گسترده تر شود، بهتر می توانیم ظرفیت های كشور را در عرصه بین المللی نمایان نماییم.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، دكتر كریم نجفی برزگر از عضویت رئیس دانشگاه علم و صنعت به شورای راهبردی دانشگاه های شبكه مجازی جهان اسلام و رئیس قطب علم و صنعت این شبكه آگاهی داد و اظهار داشت: شبكه دانشگاه های مجازی جهان اسلام با هدف تبیین جایگاه جمهوری اسلامی ایران و توسعه دیپلماسی علمی و فرهنگی به دنبال توسعه تعاملات بین دانشگاهی در داخل و خارج است و هرچه ارتباط بین دانشگاه ها در داخل گسترده تر شود، بهتر می توانیم ظرفیت های كشور را در عرصه بین المللی نمایان نماییم.
دبیركل شبكه دانشگاه های مجازی جهان اسلام در مراسم امضای اساسنامه شبكه دانشگاه های مجازی جهان اسلام توسط رئیس دانشگاه علم و صنعت درباب شبكه دانشگاه های مجازی جهان اسلام گفت: این شبكه ذیل كمیته علمی و فناوری سازمان همكاریهای اسلامی با هدف ایجاد و تقویت ارتباط علمی، پژوهشی و آموزشی دانشگاه های مجازی كشورهای اسلامی در جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد و با ایجاد این شبكه، تبادلات علمی، آموزشی و تحقیقاتی مراكز دانشگاهی كشورهای عضو به شیوه مجازی افزایش خواهد یافت و ضمن به اشتراك گذاشتن توانمندی های موجود، زمینه انجام پروژه های مشترك برای اعضا نیز فراهم می شود.
دكتر نجفی برزگر با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های ویژه دانشگاه پیام نور در زمینه آموزش مجازی اظهار داشت: دانشگاه پیام نور با سبقه باارزش در زمینه آموزش مجازی می تواند بهترین فرصت را برای دانشگاه های مجازی عضو این شبكه و همین طور دانشگاه های داخل كشور فراهم آورد.
وی اضافه كرد: ارتباطات راهبردی بین دانشگاه ها و مراكز صنعتی، علمی و فرهنگی، عضو گیری هر چه بیشتر شبكه بوسیله دانشگاه هایی كه به این شبكه ملحق می شوند، عملیاتی سازی تفاهم نامه ها و ایجاد پژوهشكده مجازی دانش بنیان و ماموریت گرا از مهم ترین برنامه های شبكه دانشگاه های مجازی جهان اسلام است.
دكتر جبارعلی ذاكری رئیس دانشگاه علم و صنعت كه به همراه دكتر شاه حسینی معاون بین الملل و دكتر صدر مدیركل حوزه ریاست در این جلسه حضور داشتند نیز در این مراسم، توسعه ارتباطات بین المللی را یكی از راهبردهای اصلی برنامه های اصلی این دانشگاه عنوان نمود و اظهار داشت: دانشگاه علم و صنعت با تشكیل معاونت بین المللی به دنبال تعامل گسترده و انعقاد تفاهم نامه همكاری علمی مشترك با سایر كشورهاست و در این زمینه نیز اقدامات بسیار مؤثری صورت گرفته است.
وی تعامل دانشگاه علم و صنعت را با كشورهای آلمان، استرالیا، فرانسه، چین، روسیه، ژاپن را بسیار گسترده دانست و با تاكید بر لزوم توسعه دیپلماسی علمی بین المللی گفت: كشور ما از ظرفیت های بسیار قوی در حوزه علمی برخوردار می باشد و ما دارای دانشجویان بسیار توانمندی هستیم و باید به دنبال حفظ پویایی علمی باشیم.
وی همكاری با شبكه دانشگاه های مجازی جهان اسلام را نقطه عطفی برای بسط این تعاملات علمی عنوان نمود.
دكتر ذاكری از شبكه دانشگاه های مجازی جهان اسلام خواست رشته گرایش هایی كه در دانشگاه های مختلف وجود دارد را به علاقه مندان تحصیل بشناساند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، رئیس دانشگاه علم و صنعت به نمایندگی از شبكه دانشگاه های مجازی جهان اسلام در روز علم كشور آلمان كه در مهرماه برگزار می شود، شركت خواهدنمود.
منبع:

1398/03/27
19:23:38
5.0 / 5
4255
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , تحصیل , تحقیقات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور