زمان دریافت كارت كنكور دوشنبه اعلام می شود

زمان دریافت كارت كنكور دوشنبه اعلام می شود كنكوری: زمان دریافت كارت ورود به جلسه و سایر اطلاعات مربوط به آزمون سراسری سال 98 روز دوشنبه سوم تیر ماه جاری اعلام می شود.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، مهلت ثبت نام مجدد در كنكور سراسری سال ۹۸ رشته های با آزمون و دوره های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پردیس های خودگردان دانشگاه ها، دانشگاه پیام نور، دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، ظرفیت مازاد دانشگاه ها و رشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، برای داوطلبانی كه در مهلت تعیین شده از ۲۴ بهمن تا ۶ اسفند ۹۷ موفق به ثبت نام نشده اند، روز چهارشنبه ۲۲ اسفند ۹۷ به انتها رسید.
بر اساس آمار اعلام شده تعداد ۴۰ هزار و ۳۳۹ داوطلب در مهلت مجدد موفق به ثبت نام در كنكور شدند كه با در نظر گرفتن آمار ثبت نامی های سابق جمعاً تعداد یك میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ نفر در آزمون سراسری سال ۹۸ ثبت نام كرده اند.

در كنكور امسال تعداد ۱۶۴ هزار و ۲۷۸ نفر در گروه آزمایشی ریاضی و فنی، تعداد ۶۳۷ هزار و ۹۴ نفر در گروه علوم تجربی، ۲۸۲ هزار و ۱۵۱ در گروه آزمایشی علوم انسانی، تعداد ۲۴ هزار و ۷۶۹ نفر در گروه آزمایشی هنر و تعداد ۱۰ هزار و ۵۰۱ نفر نیز در گروه آزمایشی زبان های خارجی ثبت نام كردند.

برای داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ با عنایت به نوع نظام آموزشی دو نوع سوال متفاوت تهیه و در جلسه آزمون تحویل خواهد شد. بطوریكه برای داوطلبان نظام آموزشی جدید ۶-۳-۳ (دانش آموزان فعلی نظام جدید پایه دوازدهم) یك نوع سوال و برای داوطلبان نظام آموزشی سالی واحدی (دارنده پیش دانشگاهی)، ترمی واحدی (دارنده پیش دانشگاهی) و نظام قدیم یك نوع سوال دیگر طراحی می شود، بر همین مبنا داوطلبان باید در انتخاب نوع نظام آموزشی دقت داشته باشند.

از آمار كل ثبت نام كنندگان تعداد ۵۷۷ هزار و ۲۳۱ نفر از نظام آموزشی ۶.۳.۳ و مابقی دانش آموزان نظام آموزشی نظام قدیم ثبت نام كرده اند. آزمون سراسری سال ۹۸ در ایام پنج شنبه ۱۳ و جمعه ۱۴ تیر ماه در حوزه های امتحانی برگزار می شود.
اطلاعات مربوط به زمان و نحوه پرینت كارت شركت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ و همین طور اطلاع از سایر شرایط و ضوابط شركت در آزمون روز دوشنبه سوم تیر ماه بوسیله سایت سازمان سنجش آموزش كشور و نشریه پیك سنجش منتشر خواهد شد.
به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، برمبنای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تا ۵ درصد مازاد بر ظرفیت دانشگاه های مناطق سیل زده به داوطلبان لطمه دیده همان استان ها كه لطمه مستقیم جانی و مالی دیده اند اختصاص خواهد یافت، جزئیات این ظرفیت ها در دفترچه شماره ۲ آزمون سراسری كه در مردادماه منتشر می شود درج خواهد شد.
منبع:

1398/03/25
17:20:33
5.0 / 5
4574
تگهای خبر: آزمایش , آموزش , امتحان , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور