امروز آخرین مهلت دریافت كارت آزمون ارشد

امروز آخرین مهلت دریافت كارت آزمون ارشد كنكوری: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور با تاكید بر اینكه مهلت دریافت كارت ورود به جلسه آزمون كارشناسی ارشد امروز تمام می شود، اظهار داشت: این آزمون روزهای پنج شنبه و جمعه این هفته انجام خواهد شد.


دكتر حسین توكلی در گفت و گو با ایسنا ضمن اعلام این خبر به تشریح جزئیات برگزاری آزمون كارشناسی ارشد سال ۹۸ پرداخت اظهار نمود: این آزمون به همراه مرحله نخست المپیاد علمی دانشجویی كشور در ۶ گروه آموزشی و ۱۳۱ كدرشته برای تمامی دانشگاه های دولتی و غیر دولتی همچون دانشگاه آزاد اسلامی با حضور ۶۱۴ هزار و ۸۸۳ داوطلب در ایام ۲۳ و ۲۴ خرداد ۹۸ انجام می شود. بطوریكه از تعداد ۶۱۴ هزار و ۸۸۳ داوطلب این آزمون تعداد ۳۰۸ هزار و ۵۴ نفر معادل ۵۰.۱۰ درصد داوطلبان زن و تعداد ۳۰۶ هزار و ۸۲۹ نفر معادل ۴۹.۹۰ درصد داوطلبان مرد هستند.
ایشان سپس اشاره كرد: در گروه علوم انسانی ۳۸۵ هزار و ۶۴۰ داوطلب در ۴۵ كد رشته، در گروه علوم پایه ۳۳ هزار و ۶۷۸ داوطلب در ۱۷ كد رشته، در گروه فنی و مهندسی ۱۳۰ هزار و ۴۰۶ داوطلب در ۲۴ كد رشته، در گروه كشاورزی و منابع طبیعی ۱۷ هزار و ۸۵۱ داوطلب در ۲۳ كد رشته، در گروه هنر ۴۵ هزار و ۹۱۳ داوطلب در ۱۳ كد رشته و در گروه دامپزشكی یك هزار و ۳۹۵ داوطلب در ۹ كد رشته به رقابت می پردازند.
بگفته توكلی، از میان ۶۱۴ هزار و ۸۸۳ داوطلب شركت كننده، تعداد ۴۰ هزار و ۶۶۹ داوطلب نیز در كد رشته های دوم (شناور) شركت كرده اند كه از این تعداد ۱۸ هزار و ۳۹۳ نفر معادل ۴۵.۲۳ درصد داوطلبان زن و تعداد ۲۲ هزار و ۲۷۶ نفر معادل ۵۴.۷۷ درصد داوطلبان مرد هستند و داوطلبانی كه در كد رشته های دوم شركت كرده اند باید علاوه بر كد رشته اصلی خود، كارت آزمون كد رشته دوم یا شناور را نیز دریافت نمایند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور اظهار داشت: با عنایت به مجموع داوطلبان در كد رشته های اول و كدرشته های شناور در مجموع تعداد ۶۵۵ هزار و ۵۵۲ كارت ورود به جلسه آزمون كارشناسی ارشد سال ۹۸ صادر گردیده است. كه از این تعداد ۳۲۶ هزار و ۴۴۷ كارت مربوط به خواهران و ۳۲۹ هزار و ۱۰۵ كارت مربوط به برادران است.
وی ادامه داد: كارت ورود به جلسه آزمون كارشناسی ارشد سال ۹۸ به همراه مرحله نخست المپیاد علمی دانشجویی كشور از روز دوشنبه ۲۰ خردادماه ۹۸ بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته و داوطلبان می توانند با ورود به سایت این سازمان از كارت خود پرینت تهیه كنند و ساعت ۲۴ امشب تمام می شود.
توكلی اضافه كرد: آزمون كارشناسی ارشد سال ۹۸ به همراه مرحله نخست المپیاد علمی دانشجویی كشور در ۶ گروه آموزشی و ۱۳۱ كد رشته، در ۷۷ شهر و ۱۶۲ حوزه امتحانی در ایام ۲۳ و ۲۴ خرداد انجام می شود. در آزمون بامداد پنجشنبه ۲۳ خرداد ۲۹۹ هزار و ۵۶۴ داوطلب در ۳۲ كد رشته، در بعدازظهر پنجشنبه ۲۳ خرداد ۸۲ هزار و ۶۷۸ داوطلب در ۶۳ كد رشته و در بامداد جمعه ۲۴ خرداد ۲۷۳ هزار و ۳۱۰ داوطلب در ۳۶ كد رشته به رقابت می پردازند.
دكتر توكلی درانتها اشاره كرد: نتایج نهایی آزمون كارشناسی ارشد سال ۹۸ در روز ۱۶ شهریورماه اعلام می شود و پذیرفته شدگان در ایام ۲۳ و ۲۴ شهریورماه می توانند در دانشگاه ها ثبت نام كنند. كارنامه نهایی داوطلبان در ۲۵ شهریورماه منتشر خواهد شد.
منبع:

1398/03/22
15:36:40
5.0 / 5
4452
تگهای خبر: آموزش , امتحان , پزشكی , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور