انعقاد تفاهمنامه همكاری دانشگاه های چابهار و علوم و فنون FHM آلمان

انعقاد تفاهمنامه همكاری دانشگاه های چابهار و علوم و فنون FHM آلمان كنكوری: دانشگاه بین المللی چابهار و دانشگاه علوم و فنون FHM آلمان به منظور تأمین نیازهای آموزشی و پژوهشی شركت های كوچك و متوسط و علاقمندان به كسب دانش در تمامی مقاطع تحصیلی تفاهمنامه همكاری امضا كردند.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، تفاهمنامه ای به منظور برگزاری دوره های ۱۲ تا ۱۸ ماهه حرفه ای مانند Professional MBA/DBA در گرایش هایی مانند مدیریت توریسم و هتلداری، دوره های كارشناسی ارشد ۱+۱ (یكسال در ایران، یكسال در آلمان)، دوره های دكترای PhD/DBA و دوره های كارشناسی ۲+۲ (دو سال ایران، دوسال آلمان) همزمان با سفر پروفسور حمید دوست محمدیان، مدیر امور بین الملل و مشاور ریاست دانشگاه FHM و ریاست مؤسسه F-GISI به منطقه آزاد چابهار با دانشگاه بین المللی چابهار دانشگاه علوم و فنون FHM آلمان به امضا رسید.
بر طبق این گزارش پروفسور حمید دوست محمدیان به همراه پروفسور حمید سربازی آزاد، رئیس پژوهشكده علوم كامپیوتر پژوهشگاه دانش های بنیادین (مركز تحقیقات فیزیك نظری و ریاضیات سابق) طی بازدیدی دو روزه از امكانات زیرساختی دانشگاه بین المللی چابهار، جزئیات همكاری را با دكتر كردی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد چابهار و ارسلان دژكام رئیس دانشگاه بین المللی چابهار به بحث و بررسی نشستند.
در این زمینه ارسلان دژكام رئیس دانشگاه بین المللی چابهار با تاكید بر نقش و جایگاه اظهار داشت: این دانشگاه در سال ۲۰۰۰ میلادی فعالیت خودرا بعنوان سازمان آموزشی، پژوهشی و فناوری انجمن SMEهای آلمان و به منظور تأمین نیازهای آموزشی و پژوهشی شركت های كوچك و متوسط كشور آلمان آغاز نموده است.
وی ادامه داد: مطابق با آمار نمایش شده در SBA 2018 (Small Business Act for Europe)، 63.2 درصد اشتغال كشور آلمان توسط بخش SME تأمین می شود.
دژكام با تاكید بر اهداف كلی دانشگاه مذكور افزود: دانشگاه علوم حرفه ای و كاربردیFHM (اف. اچ. ام)، بعنوان یك دانشگاه خصوصی (بزرگترین دانشگاه در حوزه شركت های كوچك و متوسط / میتل اشتند / مدیوم سایز در كشور آلمان) در شهر بیلفلد شروع به كار كرده است
وی اظهار داشت: امروزه با حدود بیشتر از ۶۰۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی، ۱۰۰۰ دانش پذیر در دوره های حرفه ای و كاربردی و ۷۰۰ دانشجوی بین المللی در ۹ پردیس دانشگاهی با جغرافیای پراكنده در ۹ شهر آلمان مشغول به فعالیت است. این دانشگاه دارنده رتبه سومین بهترین مدرسه كسب و كار آلمان در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ است.
دژكام با تاكید بر گستردگی مراكز فعالیت دانشگاه علوم و فنون FHM آلمان اضافه كرد: الان این دانشگاه در مراكزی همچون "بیلیفلد به عنوان پردیس مركزی از سال ۲۰۰۰"، "كلن از سال ۲۰۰۶"، "پول هایم بعنوان پردیس مهندسی / دانشكده مهندسی از سال ۲۰۱۰"، "هانوفر از سال ۲۰۱۱"، "شهر بندری روستوك از سال ۲۰۱۲"، "شورین از سال ۲۰۱۳"، "بامبرگ از سال ۲۰۱۳"، "برلین بعنوان پردیس بین المللی از سال ۲۰۱۶"، "مونیخ بعنوان پردیس آن لاین از سال ۲۰۱۴"، "مؤسسات آموزشی پیشرفته تحصیلی در بیلیفلد، مونیخ، هانوفر، پوله، روستوك " فعالیت و همكاری دارد.
وی اظهار داشت: برنامه های كارشناسی، كارشناسی ارشد و دكتری (مشترك عملی صنعتی) در زمینه های كسب و كار، رسانه، مدیریت سلامت و بهداشت و نهایتاً كار اجتماعی، توسط این دانشگاه در این نه پردیس دانشگاهی در این نه شهر با تنوع گستردگی جغرافیایی در كل كشور آلمان با همراهی ۹۴ پروفسور هیأت علمی (كادر استخدامی) و بیشتر از ۲۶۰ استاد مدعو برگزار می گردد.
رئیس دانشگاه چابهار با اشاره به جایگاه دانشگاه دانشگاه علوم و فنون FHM آلمان در بازار كار تصریح كرد: دانشگاه FHM بعنوان یك دانشگاه آموزشی، حرفه ای و كاربردی با استفاده از روش های مدیریت آلمانی در حوزه های مختلف همچون صنعت، بهترین گزینه برای ایجاد پل ارتباطی بین فارغ التحصیلان دانشگاهی و دانشگاه ها و بخش بازار كسب و كار و صنعت به حساب می آید.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد- تجاری و صنعتی چابهار، وی اشاره كرد: آمار موفقیت بیشتر از ۹۷ درصد فارغ التحصیلان این دانشگاه در ایجاد كسب كارهای كوچك و متوسط بعنوان كارآفرین و یافتن شغل مناسب در فاصله ای سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۹ شاهدی بر این مساله به حساب می آید.

منبع:

1398/02/25
13:00:36
5.0 / 5
4269
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور