وزیر علوم مطرح كرد؛

مشاركت دانشگاهیان برای ساخت مسكن سیل زدگان

مشاركت دانشگاهیان برای ساخت مسكن سیل زدگان كنكوری: وزیر علوم درباره پویش بهار همدلی و كمك به ساخت مسكن سیل زدگان اظهار داشت: این همكاری با مشاركت استادان، دانشجویان و كارمندان دانشگاه های سراسر كشور صورت خواهد گرفت.به گزارش كنكوری به نقل از وزارت علوم، نشست پویش بهار همدلی با حضور وزرای علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به دعوت رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در محل این نهاد اجرا شد.
در این نشست وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری همین طور بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و دانشگاه آزاد اسلامی، آمادگی خودرا برای بازسازی مسكن هموطنان لطمه دیده از سیل اعلام نمودند و همین طور برنامه های این سه ارگان درباره اجرای بیانیه گام دوم و ابلاغیه آن نمایش شد.
منصور غلامی، در این جلسه با اشاره به اینكه دانشگاهیان از ابتدا در كنار هموطنان لطمه دیده از سیل قرار گرفتند تصریح كرد: دانشگاه های استان های لطمه دیده از سیل همچون دانشگاه شهید چمران اهواز از ابتدا تابحال در كنار هموطنان سیل زده قرار داشتند و الان باز عضو ستاد بحران هستند.
وی با اشاره به اینكه كمك به هموطنان لطمه دیده از سیل همچون وظایف اخلاقی و انسانی است اشاره كرد: به دستور رئیس جمهور، دانشگاه تهران باز مسئولیت بخش پژوهشی و تخصصی در زمینه سیل های اخیر را به عهده گرفت.
وزیر علوم درباره پویش بهار همدلی و كمك به ساخت مسكن سیل زدگان تصریح كرد: این همكاری با مشاركت استادان، دانشجویان و كارمندان دانشگاه های سراسر كشور صورت خواهد گرفت.
وی درباره اجرای بیانیه گام دوم عنوان كرد: از آنجائیكه بخش های در رابطه با آموزش نسل جوان، مربوط به دانشگاه ها است، باید این بیانیه را با برنامه های آموزشی جدید و نگاه نوین به آموزش به صورت آموزش برای نسل جوان كشور در آوریم.
وزیر علوم، خواستار نگاهی جامع و چندجانبه به بخش های مختلف این بیانیه و توجه به اجرایی كردن تمام بخش ها شد و اضافه كرد: بخش های مربوط به علم و فناوری به منظور توانمندسازی نسل آینده همچون وظایف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است به شكلی كه نسل آینده نسلی با اخلاق، خودكفا، خودباور و استقلال طلب تربیت شود.
غلامی، درباره نقشه جامع علمی كشور كه در آستانه هشتمین سال ابلاغ آن قرار داریم اظهار داشت: امیدوارم این نقشه روز به روز بیشتر محقق شود و تابحال باز مراحل اجرایی خودرا زیر نظر ستاد نقشه جامع علمی كشور طی كرده است.


منبع:

1398/02/19
12:15:37
5.0 / 5
4525
تگهای خبر: آموزش , استاد , پزشكی , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور