معاون مركز همكاری های علمی خبر داد:

آمادگی دانشگاه های الزهرا و امیركبیر برای تأسیس دانشگاه در عراق

آمادگی دانشگاه های الزهرا و امیركبیر برای تأسیس دانشگاه در عراق كنكوری: معاون مركز همكاریهای علمی بین الملل وزارت علوم از آمادگی دانشگاه های الزهرا (س) و صنعتی امیركبیر برای تأسیس دانشگاه مشترك با همتایان عراقی آگاهی داد.به گزارش كنكوری به نقل از مركز همكاریهای علمی بین المللی وزارت علوم، عطاالله كوهیان با دكتر یاسر، رایزن فرهنگی سفارت عراق در تهران دیدار نمود، و در این دیدار بر لزوم تشكیل كمیته مشترك علمی دو كشور به منظور تدوین نقشه راه همكاریهای علمی تاكید نمود.
وی افزود: ما برای همكاری با كشورهای منطقه و مسلمان، اولویت ویژه ای قائل هستیم و در این میان، عراق جایگاه منحصر به فردی دارد.
معاون مركز همكاریهای علمی بین المللی وزارت علوم با اشاره به امضای یادداشت تفاهم میان وزارت علوم ایران و وزارت آموزش عالی عراق اضافه كرد: تشكیل كمیته مشتركی كه در یادداشت تفاهم پیش بینی شده، ضروری و لازم است برای تدوین نقشه راه همكاریهای آتی، نشست این كمیته هرچه سریعتر اجرا شود.
وی با اشاره به روند تصاعدی دانشجویان عراقی در دانشگاه های تهران اظهار داشت: هرچند شاهد افزایش آمار دانشجویان عراقی در ایران هستیم، اما همكاری ها نباید به این حوزه محدود شود. بلكه باید از توانمندی و ظرفیت های دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی ایران در دیگر حوزه ها همچون طرح های مشترك تحقیقاتی، تبادل تجربیات در حوزه های فناوری، تبادل استادان و اعضای هیأت علمی برای دوره های فرصت مطالعاتی كوتاه مدت، تأسیس دانشگاه های مشترك و برگزاری دوره های آموزشی استفاده نمود.
كوهیان از آمادگی دانشگاه های الزهرا (س) و صنعتی امیر كبیر برای تأسیس دانشگاه مشترك با همتایان عراقی آگاهی داد و از رایزن عراق خواست تا پیگیری های لازم از جانب عراقی را انجام دهد.
وی در ادامه از آمادگی وزیر علوم ایران برای سفر به عراق و برگزاری نمایشگاه توانمندی دانشگاه های ایرانی در عراق آگاهی داد كه با استقبال طرف عراقی مواجه گردید.
دكتر یاسر عبدالزهار اظهار داشت: هرچند روابط دو كشور در این عرصه از رشد قابل توجهی برخوردار می باشد اما تا رسیدن به نقطه آرمانی باز باید كوشش كرد. تربیت كادرهای اجرایی عراق در دانشگاه های ایران، تحصیل اعضای هیأت علمی عراق در ایران باز از محورهایی بود كه رایزن عراق در این دیدار بیان نمود.
رایزن عراق با استقبال از پیشنهادهای طرف ایرانی برای همكاری بر لزوم تشكیل كمیته مشترك باز تاكید كرده و از آمادگی خود برای پیگیری آن آگاهی داد.
دكتر لویمی مطلق، مدیر همكاریهای علمی بین المللی دانشگاه شهید چمران اهواز كه در این دیدار باز حضور داشت بر آمادگی دانشگاه شهید چمران اهواز برای همكاری با همتایان عراقی خصوصاً دانشگاه های مجاور مرز اشاره نمود.


منبع:

1398/02/17
14:07:04
5.0 / 5
4459
تگهای خبر: آموزش , استاد , تحصیل , تحقیقات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور