محیط زیست جزو دروس الزامی دانشگاه ها باشد

محیط زیست جزو دروس الزامی دانشگاه ها باشد كنكوری: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: به موازات توسعه دانشگاه سبز باید بتوانیم آموزش حفظ محیط زیست به دانشجویان را باز در اولویت های آموزش قرار دهیم.به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا عیسی كلانتری بامداد امروز در افتتاحیه همایش بین المللی دانشگاه های سبز در دانشگاه اصفهان اظهار نمود: دانشگاه سبز و ترویج این فرهنگ در دانشگاه های كشور اساسا یكی از بهترین اقدامات است اما نكته مهم این است كه بتوانیم در آموزش و تربیت دانشجویانی كه دوستدار محیط زیست هستند، موفق باشیم.

وی با اشاره به اینكه ایران پس از روسیه بالاترین میزان مصرف انرژی را به خود مختص كرده است، اظهار داشت: باید بتوانیم به موازات توسعه دانشگاه سبز، آموزش حفظ محیط زیست به دانشجویان را باز در اولویت های آموزش قرار دهیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران افزود: مدیران اجرایی آموزش دیده های دانشگاه ها هستند كه متاسفانه اهمیتی به محیط زیست نمی دهند، برای اینكه درست آموزش ندیده اند و با مبانی حفاظت از محیط زیست آشنا نیستند. آموزش دانشجویان كه مدیران آینده كشور هستند را باید در اولویت قرار دهیم.

كلانتری با تاكید بر اینكه آموزش حفظ محیط زیست باید جزو دروس الزامی دانشگاه های كشور باشد، اظهاركرد: از تمام مسئولان دانشگاهی درخواست دارم این مهم را جدی بگیرند. وزارت علوم باز می تواند در ارزیابی دانشگاه ها فاكتوری را به بررسی دانشگاه ها در حوزه تربیت و دانشجویان حافظ محیط زیست قرار دهد.

وی اضافه كرد: اگر دانشگاه ها به محیط زیست اهمیت ندهند و دانشجو در این عرصه تربیت نكنند، كشور به نتیجه نخواهد رسید. تا زمانی كه مدیران این مساله را به خوبی درك نكنند، سرمایه گذاری ها در این عرصه دیر بازده خواهد بود.

معاون رئیس جمهوری آموزش نیروی انسانی را وظیفه اصلی دانشگاه های سبز دانست و اظهار داشت: باید همت نماییم دانشجویان با مبانی محیط زیست و حفاظت از آن اشنا شوند.آموزش دانشجویان وظیفه اول دانشگاه های سبز است برای اینكه مدیران جامعه را آموزش می دهند.

كلانتری اشاره كرد: زمانی عادت كرده بودیم كه كلانشهرها باید هوای بد داشته باشند، به شكلی كه تلفات آلودگی كلانشهرها از تلفات جاده ای پیشی گرفت.

معاون رئیس جمهوری افزود: با درك این مساله كه می توان با بهینه كردن سوخت سبب كاهش آلودگی هوا شویم، توانستیم میزان آلودگی را در كشور كاهش دهیم. كاهش آلودگی با سالم سازی سوخت های فسیلی در وزارت نیرو انجام گرفت. مشابه این اقدام باید در آموزش دانشجویان در حوزه حفاظت از محیط زیست صورت گیرد.

به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز با حضور دانشمندان و دانشجویان ملی و بین المللی این حوزه، از امروز به مدت دو روز در دانشگاه اصفهان در حال برگزاری است. اولین دوره همایش دانشگاه سبز به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد در سال 96 انجام شد.

دستاوردهای دانشگاه ها و شركت های دانش بنیان كشور و جهان در 48 غرفه در معرض دید بازدیدكنندگان قرار دارد. رونمایی از سامانه مدل ملی تراز سبز، رونمایی از تمبر همایش و برگزاری نشست های تخصصی و سخنرانی های مختلف همچون برنامه های جانبی دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز در دانشگاه اصفهان است.1398/02/10
13:52:19
5.0 / 5
4323
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور