رونق تولید با استفاده از دانش تضمین می شود

رونق تولید با استفاده از دانش تضمین می شود كنكوری: رئیس مركز آموزش عالی كاشمر اظهار داشت: رونق تولید با استفاده از دانشِ دانشگاهیان تضمین می شود و دانشگاه باید پاسخگوی نیازهای جامعه باشد.


هادی معماریان خلیل آباد در گفت و گو با ایسنا، عنوان كرد: دانشگاه ها در زمینه ایجاد و رونق تولید مسئولیت كلیدی دارند و می توانند در سایه توان علمی خود با رویكرد مسئله محور نقش بی بدیلی در تحقق شعار رونق تولید داشته باشند.

رئیس مركز آموزش عالی كاشمر بیان كرد: همواره بر این مساله تاكید داشته ایم كه دانشگاه باید پاسخگوی نیازهای جامعه باشد تا بتواند مشكلات جامعه را حل كند؛ با عنایت به نقش آفرینی مراكز دانشگاهی در حوزه مسئولیت اجتماعی لازم است ارتباط دانشگاه با بخش صنعت تقویت و نتایج پژوهش ها و مقالات علمی دانشگاه ها در اختیار جامعه گذاشته شود تا مشكلات واحدهای تولیدی برطرف شده و رونق تولید رقم بخورد.

وی اظهار داشت: سال قبل مركز آموزش عالی كاشمر با انعقاد ۶ تفاهم نامه همكاری با برخی دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی زمینه به كارگیری توان و امكانات علمی دانشگاه را در امتداد رفع مشكلات جامعه آغاز نموده و امید می رود؛ این اقدامات به ایجاد رونق تولید كمك نماید.

معماریان اضافه كرد: حمایت مركز نوآوری دانشگاه از نوآوری ها و اختراعات برای رونق تولید، سوق دادن واحدهای آموزشی و دانشجویان به سمت آموزش های كاربردی با همكاری مراكز فنی و حرفه ای، كمك به برگزاری كارگاه ها و دوره های آموزشی متناسب با نیازهای جامعه تولید منطقه و كمك به بهبود پروسه تولید در بخش كشاورزی و كمك به حفظ منابع طبیعی و محیط زیست بعنوان بستر تولید در منطقه از مواردی است كه مركز آموزش عالی كاشمر در امتداد تحقق شعار امسال می تواند نقش آفرینی داشته باشد.

وی اظهار نمود: خیلی از ایده های تولید را می توان در دانشگاه ها توسط استادان به دانشجویان منتقل كرد؛ با ایجاد روحیه تحقیق و نوآوری و توجه به نیاز روز جامعه باید به مراكز علمی بعنوان پشتوانه بخش های تولید توجه ویژه ای داشت.1398/01/21
14:48:11
5.0 / 5
4336
تگهای خبر: آموزش , استاد , پژوهش , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور