تامین تجهیزات هنرستان ها 1500 میلیارد ریال اعتبار دارد

تامین تجهیزات هنرستان ها 1500 میلیارد ریال اعتبار دارد به گزارش كنكوری مدیركل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: امسال یكهزار و 500 میلیارد ریال اعتبار برای به روزرسانی، خرید و تامین تجهیزات هنرستان های كشور هزینه می گردد.


سیدمحسن حسینی مقدم روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در بجنورد تصریح كرد: امسال 900 میلیارد ریال برای به روز رسانی تجهیزات هنرستان های كشور منظور شده كه از این رقم تا كنون 250 میلیارد ریال میان استان ها توزیع شده و مابقی به تدریج توزیع می گردد.
وی اضافه كرد: 600 میلیارد ریال اعتبار هم مربوط به منابع سال قبل است كه امسال برای تامین تجهیزات هنرستان ها هزینه می گردد و در مجموع یكهزار و 500 میلیارد ریال صرف تجهیزات هنرستان ها می گردد.
حسینی مقدم تصریح كرد: در برنامه جامع آموزش های فنی و حرفه ای و كاردانش، پیش بینی كرده بودیم برای به روز رسانی اولیه تجهیزات هنرستان ها، 10 هزار میلیارد ریال نیاز است.

* نیاز به ورود خیران به تامین تجهیزات هنرستان ها
مدیركل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش اضافه كرد: البته افزایش قیمت ارز و گرانی ها، نیاز به اعتبار را به 2 برابر افزایش داده است.
وی اظهار داشت: برای تامین نیازهای تجهیزات هنرستان ها، نیاز است تا خیران وارد عرصه شوند و در این باره، مجمع خیران توسعه و تجهیز هنرستان های فنی و حرفه ای در خراسان رضوی تشكیل شده و امید می رود با توسعه و افزایش كمك های خیران، بتوانیم بخشی از تجهیزات هنرستان ها را به روز رسانی نماییم.

* تولید رشته های جدید در هنرستان ها
حسینی مقدم در باره تولید رشته های جدید در هنرستان ها تصریح كرد: حالا 160 رشته در شاخه كارودانش و 41 رشته در شاخه فنی و حرفه ای در هنرستان ها فعال است كه در زمینه های صنعت، خدمات كشاورزی و هنر دایر است.
وی تصریح كرد: در شاخه فنی و حرفه ای، با عنایت به نیاز بازار، تولید رشته های جدید در دستور كار است و به صورت مثال رشته فرش، بعنوان رشته ای جدید در زمینه صنایع دستی بزودی وارد هنرستان ها می گردد.
مدیركل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش تصریح كرد: تولید رشته های سفال، چوب و طلا و جواهر در اولویت بعدی قرار دارد و برای تولید رشته های بیمه، بانكداری، گردشگری و مكانیك صنایع هم كارهای اولیه انجام شده كه به مرور به هنرستان ها وارد می گردد.
به گفته وی با ساختار نظام جدید، حذف رشته ها در هنرستان ها به صورت كامل انجام شده است.
اكنون 900 هزار دانش آموز در هفت هزار هنرستان كشور در 200 رشته مشغول به تحصیل هستند.
7185/5132


1397/09/30
14:12:26
5.0 / 5
4798
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور