یک کلیک تا خالی شدن حساب بانکی

یک کلیک تا خالی شدن حساب بانکی به گزارش کنکوری، یکی از مهم ترین شیوه های کلاهبرداری که امروزه تعداد زیادی از مردم درگیر آن می شوند، مربوط به نشت اطلاعات بانکی است. اطلاعاتی که در بیشتر مواقع، صاحب حساب ناآگاهانه در اختیار کلاهبرداران قرار می دهد.همه گیری فضای مجازی، فاصله مردم با هر چیزی را به یک کلیک تقلیل داده است. یک کلیک تا یادگیری مهارت، یک کلیک تا انجام شغل روزانه و از طرف دیگر یک کلیک تا خالی شدن حساب بانکی و باز کردن مسیر برای سواستفاده کنندگان از اطلاعات شخصی.
پلیس فتا: برنامه های خودرا فقط از استورهای رسمی بگیرید
کارشناسان می گویند نصب اپلیکیشن از منابع متفرقه و غیر رسمی، همراهی با کلاهبرداران است. همراهی ناخواسته مردم با کلاهبرداران زمانی شروع می شود که آنها، از طریقی غیر از درگاه های رسمی مبادرت به دانلود اپلیکیشن های بانکی می کنند. بنا بر این است که روزانه تمام مراجع ناظر بر فضای مجازی درباب استفاده از اپلیکیشن های معتبر هشدار می دهد و به مردم تاکید می کنند برای نصب اپلیکیشن ها فقط به اپ استورهای ایرانی معتبر یا سایت مربوط به آن خدمت مراجعه کنند. «سرهنگ پاشایی» معاون اجتماعی پلیس فتا یکی از روش های سو استفاده هکرها از اطلاعات شخصی مردم (مانند اطلاعات بانکی) را ارسال لینک ها و نرم افزارهای بانکی غیر رسمی اعلام نمود. پاشایی در این خصوص اظهار داشت: گاهی مردم به سبب بی اطلاعی های از ابعاد فنی و بعد از دانلود نسخه غیر رسمی اپلیکیشن ها و خصوصا اپلکیشن های بانکی به آسانی در دام این افراد می افتند.
اپ استورهای خارجی منبع مناسبی برای دریافت اپلیکیشن های بانکی نیستند
معاون اجتماعی پلیس فتا با تأکید بر این که حتی اپ استورهای خارجی نیز منبع مناسبی برای دریافت اپلیکیشن های بانکی نیستند، به مردم هشدار داد که بوسیله استورهای مجاز و رسمی مبادرت به نصب نرم افزارهای بانکی کنند چونکه پلیس فتا روی این اپ استورها نظارت کامل و دقیقی دارد. بازار به عنوان فروشگاه اپلیکیشن های اندرویدی نیز بارها اعلام نموده که مدارک و مجوزهای لازم برای انتشار اپلیکیشن های بانکی را دریافت می کند و با بانک مرکزی به عنوان بانک ناظر ارتباط مستقیم دارد تا بدین سان نظارت کامل بر آنها انجام بگیرد.

نظارت نداشتن بر استورهای خارجی که پلیس فتا و کارشناسان حوزه امنیت بارها به آن اشاره کرده اند، منجر به نشت اطلاعات و سواستفاده های گوناگون می شود.
اپلیکیشن های بانکی جعلی در گوگل پلی
یکی از مهم ترین سواستفاده ها در این زمینه نیز آبان ۱۴۰۰ صورت گرفت زمانی که با بیان کاربران گوگل پلی و بررسی کارشناسان مشخص شد، نسخه موبایلی جعلی اینترنت بانک هشت بانک بزرگ کشور در این استور خارجی انتشار یافته است. آن زمان نیز پلیس هشدار داد که کاربران اندروید از فروشگاه های خارجی استفاده نکنند و همان زمان اقدام قضایی بین المللی برای حذف این اپ ها انجام گرفت.
هک اطلاعات فردی و خالی کردن حساب های بانکی بیش از هر روش کلاهبردارانه دیگر، در زمان نصب اپلیکیشن نامعتبر در تلفن همراه فرد رخ می دهد. با یک کلیک ساده روی یک لینک نامعتبر از استورهای خارجی، فرد مهم ترین اطلاعات مالی خودرا در یک ویترین قابل نفوذ قرار می دهد که کار را برای کلاهبرداران و سودجویان راحت می کند. مدتی قبل نیز پژوهشگران یک شرکت بین المللی حوزه امنیت نرم افزار و سخت افزار (Sophos X-Ops) از کشف بدافزار در نسخه های جعلی چند همراه بانک ایرانی خبر دادند. همین مسئله ضرورت توجه به دانلود نسخه های رسمی از اپ های معتبر ایرانی را چند برابر می کند.منبع:

1402/07/07
12:40:16
5.0 / 5
185
تگهای خبر: اینترنت , پژوهش , دانلود , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور