سخنگوی پلیس خبر داد

کشف بیشتر از ۱۰ میلیون ارز تقلبی

کشف بیشتر از ۱۰ میلیون ارز تقلبی به گزارش کنکوری، سخنگوی فراجا از کشف بیشتر از ۱۰ میلیون واحد انواع ارز تقلبی توسط پلیس امنیت اقتصادی اطلاع داد.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، سردار مهدی حاجیان امروز در یک نشست خبری در رابطه با اقدامات پلیس در مقابله با اخلالگران ارزی، اظهار نمود: پلیس از آغاز سال قرارگاه امنیت اقتصادی را تشکیل داد و بیشتر از ۳۰۰ نفر تابحال از افرادی که عامدانه قصد اختلال در بازار ارز داشتند شناسایی و دستگیر شدند. بعضی از این افراد سرشبکه هایی بودند که به دنبال سود و منافع بیشتر بودند و در بازار ارز اختلال بوجود آورده بودند.
وی اضافه کرد: با همکاری بانک مرکزی به صورت دائم این رصد و پایش می شود که هرگونه اختلال در بازار ارز را پلیس به همراه سایر نهادها تحت کنترل قرار دهد.
به گفته سخنگوی پلیس، در مبحث جعل اسکناس و ارز هم پلیس توانسته ۵۷ کارگاه جعل اسکناس و ارز را از آغاز سال تابحال شناسایی کند و ۱۷۰ نفر هم در این خصوص دستگیر شده اند.
وی همینطور اعلام نمود تا به امروز ۱۰ میلیون و ۸۰ هزار و ۳۰۰ واحد انواع ارز تقلبی توسط پلیس امنیت اقتصادی کشف شده است.
سخنگوی فراجا همینطور از کشف حدود ۶۳۲ قطعه طلای تقلبی اطلاع داد و در رابطه با اقدامات پلیس در حوزه جعل و کلاهبرداری هم اظهار داشت: پلیس آگاهی توانسته بیشتر از ۸۴ درصد از پرونده های جعل و کلاهبرداری را در ۱۰ ماه سالجاری کشف کند.

کشف ۲۲ هزار و ۲۲۴ فقره کلاهبرداری در ۱۰ ماه سال جاری
به گفته سردار حاجیان بیشتر کلاهبرداری ها در حوزه خرید و فروش خودرو، زمین و واحدهای مسکونی بوده است که در حوزه اتومبیل ۲۷۵۸ فقره کلاهبرداری، در حوزه زمین ۲۳۸۰ فقره و واحدهای مسکونی ۲۲۱۱ فقره کلاهبرداری صورت گرفته است. در مجموع ۲۲ هزار و ۲۲۴ فقره کلاهبرداری کشف شده که بیشتر آن در حوزه اتومبیل بوده است.
سخنگوی فراجا با اشاره به اینکه اولویت بعدی در مقابله کلاهبرداری پس از اتومبیل و زمین و واحدهای مسکونی، در بحث برداشت متقلبانه از حسابهای بانکی بوده است اظهار داشت: در ۱۰ ماهه اول سال در مجموع ۵۱۵۹ فقره برداشت متقلبانه از حسابهای بانکی اتفاق افتاده است که نوع های متفاوتی دارد. برداشت از حساب های بانکی به صورت تلفنی یعنی کارت به کارت ۱۰۴۳ فقره، در حوزه رفتن به خودپردازها که با اقدامات متقلبانه و فریبکارانه افراد را به کنار دستگاههای خودپرداز دعوت می کنند ۹۴۸ فقره کلاهبرداری اتفاق افتاده است.
سخنگوی فراجا به عملکرد پلیس راهنمایی و رانندگی و عرضه ۶۰ میلیون خدمات در سال به مردم اشاره نمود و اظهار داشت: تمامی فرایند شماره گذاری خودرو، اینترنتی شده است و در سامانه پلیس من این خدمات قابل عرضه است و مردم می توانند برای دریافت خدمات پلیسی به این سامانه رجوع کنند.

شناسایی ۱۳۴ جایگاه سوخت متخلف و توقیف ۹۷ تانکر دارای باک اضافه
وی همینطور به اقدامات مستمر پلیس در حوزه قاچاق سوخت اشاره و اظهار داشت: طی بازدید از جایگاه های سوخت و عرضه فرآورده های نفتی در هفته گذشته و طی ۷۲ ساعت ۱۳۴ جایگاه و کارگاه متخلف شناسایی و به دستگاه قضایی ارائه شد ضمن این که ۹۷ دستگاه خودرو (تانکر حمل سوخت) توقیف و ۱۴۶ نفر هم در این حوزه دستگیر شدند.
وی در ادامه توضیح داد که این تانکرها دارای باک اضافه بودند که مبادرت به فروش غیرقانونی سوخت می کردند.

شناسایی ۳۸۷ تارنمای کلاهبرداری کنکور
سخنگوی فراجا در ادامه ضمن اشاره به اقدامات پلیس فتا در مقابله با کلاهبرداری در حوزه کنکور و اشراف پلیس بر این حوزه، از شناسایی ۳۸۷ فقره تارنما و دستگیری افرادی در این رابطه اطلاع داد که مبادرت به کلاهبرداری با فروش سوالات جعلی و قدیمی کنکور می کردند.
سردار حاجیان همینطور بر آمادگی پلیس برای تأمین امنیت کنکور دوم هم تصریح کرد.

فعالیت مراکز مشاوره در ۱۱۰۰ کلانتری
این مقام ارشد انتظامی ضمن اشاره به بحث مشاوره و مددکاری در کلانتری ها تصریح کرد: ۱۱۰۰ کلانتری مجهز به مراکز مشاوره هستند و در دوایر اجتماعی کلانتری ها این افراد حاضر هستند و الان همه دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری ها پذیرای عموم مردم در همه حوزه های روان شناسی و حقوقی هستند.
وی با اشاره به اینکه حدود ۸۰۰ هزار خدمت مشاوره ای طی ۱۰ ماهه سال جاری به مردم عرضه شده است، خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد از این مشاوره هایی که داده شده به مصالحه رسیده است.

معماری فراجا یک اقدام تحولی است
سردار حاجیان همینطور با قدردانی از زحمات سردار اشتری و انتصاب سردار رادان به فرماندهی کل انتظامی کشور، به پروژه «معماری فراجای آینده» اشاره و اظهار نمود: معماری فراجا یک اقدام تحولی است که در آینده شاهد تغییراتی در زیرساخت ها، ماهیت و ساختار شکلی فراجا خواهیم بود و بر مبنای معماری فراجا، پلیس یک اصلاح گر و فرهنگ ساز اجتماعی است.
وی ضمن اشاره به این که پلیس با استفاده از تکنولوژی های جدید درصدد عرضه خدمات و کیفیت بخشی به خدمات رسانی به مردم است، خاطرنشان کرد: استفاده از آخرین فناوری های روز از دیگر اهداف معماری فراجای آینده است.
سخنگوی فراجا با اشاره به اینکه در معماری آینده فراجا به دنبال تسهیل و تسریع و کیفیت بخشی در مأموریت های انتظامی هستیم، اظهار داشت: بر مبنای معماری فراجای آینده، امنیت یک محصول دولتی یا پلیسی نیست بلکه امنیت محصول مشترک برای حاکمیت و مردم است؛ در معماری فراجا هم تغییر در ماهیت داریم و فراجا به دنبال ارتباط با مردم توام با عطوفت است.
سردار حاجیان همینطور در ادامه اظهار داشت: مسیر راه توسط فرماندهی با شعار " پلیس مقتدر و حرفه ای، امین و مردمی" مشخص و سرلوحه کار همه ما خواهد بود و جز در این راه گام بر نخواهیم داشت و از دستگاه ها و نهادهای مسئول انتظار می رود تا در جهت ارتقاء امنیت مردم در تمامی ابعاد با پلیس همراهی و همکاری داشته باشد.

تروریست خواندن سپاه از نظر بین المللی مطرود است
سخنگوی فراجا در ادامه تصریح کرد: هر روز شاهد ترفندهای مکارانه دشمنان برای تضعیف شجره تنومند و قدرتمند نظام جمهوری اسلامی ایران هستیم که این نشان از درماندگی، فروماندگی و شکست نقشه ها و توطئه های آنان دارد.
وی افزود: تروریست خواندن نیروی عظیم و مردمی سپاه پاسداران که با به زانو درآوردن گروهک تروریستی داعش، امنیت را به مردم هدیه کرد خود جنایتی نابخشودنی است که در تاریخ ثبت خواهد شد و این عمل خبیثانه از نظر قواعد حقوقی بین المللی و کنفوانسیون های حقوق بشر بین الملل مطرود بوده و قابل پیگیری و رسیدگی است.
سخنگوی فراجا همینطور اظهار داشت: فرماندهی کل انتظامی کشور ضمن محکوم کردن این تصمیم نسنجیده در کنار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تا پای جان از عزت و اقتدار کشورمان دفاع کرده و نخواهد گذاشت چنین اقدامات سخیف و زبون از جانب دشمنان روحیه و انگیزه جهاد و عشق به ولایت را خدشه دار کند.1401/11/05
12:31:24
5.0 / 5
216
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور