رئیس مركز حوزه ریاست دانشگاه تهران:

وب سایت دانشگاه تهران پنج زبانه می شود

وب سایت دانشگاه تهران پنج زبانه می شود به گزارش کنکوری، رییس مرکز حوزه ریاست دانشگاه تهران از پنج زبانه شدن وب سایت رسمی دانشگاه تهران آگاهی داد و اظهار داشت: نسخه های چینی و روسی وب سایت دانشگاه تهران به زودی رونمایی می شود.به گزارش کنکوری به نقل از دانشگاه تهران، مهدی شهبازی در نخستین جلسه شورای سردبیری وب سایت چندزبانه دانشگاه تهران، با اشاره به تغییر پوسته وب سایت انگلیسی و ایجاد وب سایت عربی دانشگاه تهران طی یک ماه اخیر، اظهار داشت: وب سایت دانشگاه تهران هم اکنون سه زبانه است که در افق پیش رو و با راه اندازی نسخه های چینی و روسی، وب سایت رسمی دانشگاه تهران پنج زبانه خواهد شد.
وی با معرفی دکتر حامد وفایی استادیار دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی و دکتر الهه کریمی استادیار دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران به عنوان مسئولان راه اندازی وب سایت دانشگاه تهران به زبان های چینی و روسی، اظهار داشت: باتوجه به راهبردهای جدید دانشگاه تهران برای بسط کارهای دانشگاه در عرصه بین الملل و افزایش دانشجویان غیرایرانی، لازم است تا راه اندازی نسخه های جدید وب سایت دانشگاه به زبان های مختلف در اولویت قرار داشته باشد.
رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران یکی از ساز و کارهای اصلی بین المللی سازی دانشگاه را انتشار اطلاعات به زبان های مختلف عنوان نمود و اضافه کرد: شورای سردبیری وب سایت چندزبانه (فارسی، انگلیسی، عربی، چینی و روسی) دانشگاه تهران با عضویت مسئولان این وب سایت ها تشکیل شد.
شهبازی درباره ی امتیازهایی که به اعضای هیأت علمی و کارکنان مشارکت کننده در حوزه مدیریت و ارتقای وب سایت چندزبانه دانشگاه تهران تعلق می گیرد، اظهار داشت: این مشارکت در ارتقای وب سایت دانشگاه، به عنوان یک مصداق از بند فرهنگی بخشنامه ترفیع و ارتقای اعضای هیأت علمی در نظر گرفته می شود و همین طور در ارتقای پایه و رتبه کارکنان نیز مؤثر است.
پایان چرخه حیات زیردامنه های راکد دانشگاه تهران
وی با تأکید بر ساماندهی دامنه هایی که در طول سالیان گذشته به عنوان زیردامنه وب سایت رسمی دانشگاه تهران به آدرس ut.ac.ir به وجود آمده اند، اظهار داشت: زیردامنه هایی که هم اکنون غیرفعال بوده و یا غیرکاربردی هستند و درخواست کنندگان ایجاد آنها هم برنامه ای برای احیای این زیردامنه ها و به روزرسانی سایت های مربوطه ندارند، در تعامل با معاونت فناوری های دیجیتالی دانشگاه تهران ساماندهی می شوند.
رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی اضافه کرد: چنانچه زیردامنه های دامنه اصلی ut.ac.ir در یک بازه زمانی مشخص از زمان مکاتبه با درخواست کنندگان ایجاد آنها، فعال سازی نشوند، حذف خواهند شد؛ یعنی چرخه حیات زیردامنه های راکد تمام می شود.
محمدحسین حاج ابراهیمی، معاون مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران نیز بهره گیری از ظرفیت دانشجویان غیرایرانی و همین طور بورسیه دانشجویان مسلط به زبان های مورد نیاز وب سایت دانشگاه تهران بمنظور کمک به ترجمه حرفه ای محتواها را در دستور کار این مرکز عنوان نمود.
وی اشاره کرد: تشویق اعضای هیأت علمی زبان های تخصصی دایر در دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران بمنظور راه اندازی و مدیریت وب سایت دانشگاه به زبان های تخصصی مختلف، کمک بزرگی به دانشگاه تهران در راه بین المللی سازی می شود.


منبع:

1401/09/03
16:34:13
5.0 / 5
236
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور