آخرین فرصت ثبت نام اینترنت مجانی تا آخر امروز

آخرین فرصت ثبت نام اینترنت مجانی تا آخر امروز کنکوری: معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود آخرین فرصت ثبت نام بسته های هدیه اینترنت مجانی برای اساتید، معلمان، دانشجویان و طلاب، تا آخر امروز است.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، با عنایت به شروع سال جدید تحصیلی به صورت مجازی برای دومین سال متوالی و احتیاج به زیرساخت هایی همچون اینترنت برای دسترسی به محتوای آنلاین آموزشی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که در این زمان با عرضه اینترنت مجانی و مجانی کردن سامانه شاد و سامانه های آموزشی، کوشیده بود فرایند آموزش را برای دانش آموزان و دانشجویان، معلمان و اساتید دانشگاهی تسهیل کند، بار دیگر به عرضه اینترنت مجانی اقدام نمود.
در این راستا عیسی زارع پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اعلام کرد ترافیک نرم افزار «شاد» سال جاری هم برای دانش آموزان و معلمان مجانی است. در کنارش بسته های ترافیک رایگانی هم بعنوان هدیه وزارت ارتباطات برای اساتید دانشگاه و حوزه، دانشجویان و معلمان در نظر گرفته شده که از راه سامانه ictgifts.ir عرضه می شود و برای اساتید دانشگاه ها ۶۰ گیگ، برای معلمان ۴۰ گیگ و برای دانشجویان ۳۰ گیگ اینترنت مجانی شش ماهه در نظر گرفته شده است.
در حالیکه ثبت نام برای دریافت اینترنت مجانی از هفتم مهرماه در سامانه ictgifts.ir شروع شده بود، ستار هاشمی -معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات- به ایسنا اعلام نمود آخرین فرصت ثبت نام اینترنت رایگان، ساعت ۲۴ امروز ۱۸ مهرماه است. بدین منظور معلمان، اساتید و دانشجویانی که تا کنون مبادرت به دریافت اینترنت نکرده اند، می توانند تا آخر امروز به سامانه رجوع و برای دریافت اینترنت اقدام نمایند.
همه مشمولان می توانند برای دریافت بسته هدیه اینترنت رایگان و اطلاعات بیشتر، به این سامانه رجوع کنند و با کد ملی و شماره تلفن همراه خود فرایند ثبت نام را انجام دهند. در این طرح امکان فعال سازی و دریافت این بسته ها روی تلفن همراه و یا تلفن ثابت (ADSL) متقاضیان پیشبینی شده است. با عنایت به این که فقط یکبار امکان نام نویسی در سامانه وجود دارد و شماره تلفن همراه هم باید تحت مالکیت فرد ثبت نام کننده باشد، ازاین رو متقاضیان در درج اطلاعات در ارتباط با خود دقت کافی را داشته باشند.
هاشمی در اینباره اعلام نمود: مهلت ثبت نام جهت دریافت بسته های هدیه اینترنت مجانی تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۰/۷/۱۸ به پایان می ­رسد. با عنایت به غیرفعال شدن سامانه ثبت نام از فردا، لازم است که همه افراد متقاضی و حائز شرایط شامل کلیه دانشجویان، طلاب، اساتید و معلمان که تابحال موفق به ثبت ­نام در سامانه نشده ­اند، حداکثر تا ساعت ۲۴ امشب با رفتن به نشانی ictgifts.ir و از راه درج کد ملی و شماره تلفن همراه خود فرایند ثبت نام را انجام دهند.
ایشان در ادامه اضافه کرد: با عنایت به این که ممکن بود، اطلاعات دریافتی در ارتباط با اساتید، معلمان، دانشجویان و طلاب کامل نباشد و یا ثبت ­نام دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه ­ها هنوز انجام نشده باشد، امکان ثبت اعتراض برای کلیه مشمولانی که کد ملی آنها در سامانه وجود ندارد، پیش­ بینی شده است و بعد از فرآیند دریافت تأیید نهادهای متولی، بسته اینترنت بزودی در حساب کاربری ایشان هم اختصاص خواهد یافت. بنابراین این دسته از افراد هم به ­منظور دریافت بسته باید پیش از اتمام مهلت ثبت ­نام، حتما درخواست خویش را در سامانه ثبت کنند.
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: فعال ­سازی بسته برای بخشی از افراد که در ایام ابتدایی، درخواست خویش را در سامانه ثبت کرده بودند، شروع شده است و واگذاری بسته برای سایر متقاضیان هم از فردا آغاز و طی چند روز آینده صورت خواهد گرفت. همینطور در هنگام فعال ­شدن بسته این مورد از راه ارسال پیامک به اطلاع افراد خواهد رسید.
هاشمی اضافه کرد: فرآیند ثبت نام در سامانه جهت دریافت بسته ­های هدیه اینترنت مجانی از روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۷/۷ آغاز و در ابتدا به مدت هفت روز مهلت جهت انجام آن در نظر گرفته شده بود، اما با عنایت به تعداد بالای مخاطبین و استقبال ایشان، مهلت ثبت نام به مدت پنج روز دیگر و تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۰/۷/۱۸ تمدید گردید.
منبع:

1400/07/20
11:01:32
5.0 / 5
258
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور