رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای فارس اعلام كرد

آمادگی دانشگاه فنی وحرفه ای برای مشاركت در راه اندازی كارخانه نوآوری

آمادگی دانشگاه فنی وحرفه ای برای مشاركت در راه اندازی كارخانه نوآوری به گزارش كنكوری رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای فارس اعلام نمود كه این دانشگاه آمادگی دارد كه در راه اندازی كارخانه نوآوری شیراز با بگارگیری ظرفیت های علمی موجود، مشاركت داشته باشد.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، محمد جامعی امروز یكشنبه 24 شهریور در دیدار با مدیركل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان فارس، با تاكید بر ضرورت داشتن برنامه ای هدف مند جهت راه اندازی كارخانه نوآوری اظهار داشت: باید بگونه ای برنامه ریزی شود كه كارخانه نوآوری خروجی داشته باشد و در آن ایده دانشجویان و اساتید به ثروت تبدیل گردد.
وی با اشاره به وجود 14 دانشكده فنی و حرفه ای در شهرستان ها و سه دانشكده در مركز استان فارس، مبنای آموزش در دانشگاه فنی و حرفه ای را مهارت آموزی دانست و با یادآوری اینكه بیشتر از 60 درصد دروس آموزشی این مركز آموزش عالی عملی و كارگاهی است تصریح كرد كه دانشگاه فنی و حرفه ای امروز بعنوان یك مركز دانشگاهی پیشرو در عرصه نظام آموزش عالی مهارتی به حساب می آید.
جامعی اضافه كرد: دانش آموختگان این دانشگاه علاوه بر كسب مهارت و افتخارآفرینی در عرصه های علمی و تحصیلی در حین تحصیل و یا بعد از فارغ التحصیلی در بازار كار مشغول فعالیت شوند.
مدیركل فناوری اطلاعات و ارتباطات فارس هم در این دیدار با اشاره به نقش اثرگذار دانشگاه فنی و حرفه ای در عرضه آموزش های مهارتی و رشته های در رابطه با آی تی، اظهار داشت: این اداره كل آماده بهره گیری از ظرفیت های موجود و انعقاد تفاهم نامه همكاری است.
مهرداد سهرابی مسائل حوزه كسب و كارهای نوپا و ارتباط آن با كارخانه نوآوری را از دیگر مسائلی دانست كه امكان همكاری با دانشگاه فنی و حرفه ای فارس در آن زمینه وجود دارد و با اشاره به اجرای آیین نامه پشتیبانی از شركت های نوپا، اظهار داشت: در این طرح، چارچوب و قواعدی در جهت پشتیبانی از كسب و كارهای نوپا و دانش بنیان ترسیم شده و كسب و كارهای نوپا در صورتیكه كمتر از سه سال از تاریخ ثبت نام آن آن گذشته باشد، حداكثر سرمایه ثبتی 250 میلیون تومان باشد، درآمد سالانه شركت كمتر از 500 میلیون تومان و موسسین و صاحبان سهام نسبت به توزیع سود اقدام نكرده باشند می توانند با رفتن به سامانه irannoafarin.ir از حمایت های دولتی برخوردار شوند.
1398/06/24
16:02:22
5.0 / 5
4181
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , ثبت نام , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور