جزئیات مصاحبه علمی پذیرفته شدگان دکتری

جزئیات مصاحبه علمی پذیرفته شدگان دکتری به گزارش کنکوری معرفی شدگان چند برابر ظرفیت پذیرفته شدگان آزمون دکتری دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی سال1401 از امروز شنبه 31 اردیبهشت ماه می توانند برای انجام گزینش و مصاحبه علمی و عملی خود به دانشگاه محل پذیرش رجوع کنند.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، نتایج معرفی شدگان چند برابر ظرفیت پذیرفته شدگان آزمون دکتری دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار دارد و بنا بر اعلام این سازمان، مجموعا ۲۴ هزار و ۲۵۴ نفر در آزمون نیمه متمرکز دکتری امسال پذیرفته می شوند.
ظرفیت پذیرش اعلامی در دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۱۲هزار و ۷۱۶ نفر و ظرفیت پذیرش اعلامی در دانشگاه آزاد اسلامی ۱۱ هزار و ۵۳۸ نفر است.
داوطلبانی که بر طبق کارنامه نتایج اولیه آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» نیمه متمرکز سال ۱۴۰۱ مجاز به انتخاب رشته شده و کدرشته محل هاس انتخابی خودرا در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نموده و در کدرشته محل های انتخابی دارای حدنصاب نمره علمی هستند، باید طبق برنامه زمانی شرکت در مرحله دوم آزمون (مرحله ارزیابی تخصصی) که در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قرار دارد، با همراه داشتن مدارک لازم برای انجام مصاحبه به هر یک از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی مراجعه کنند.
منحصراً داوطلبانی می توانند نسبت به مراجعه به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی برای انجام مصاحبه اقدام نمایند که کدرشته محل مربوطه را در فرم انتخاب رشته خود درج نموده و حد نصاب نمره علمی لازم را مطابق کارنامه کسب کرده باشند.
اولویت با برنامه زمانی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی مندرج در درگاه اطلاع رسانی آنها است و چنانچه برنامه زمانی انجام مصاحبه چند دانشگاه با هم تداخل دارد لازم است با تماس، هماهنگی و تعامل با دانشگاه ها، ابتدا هر فرد در مصاحبه دانشگاه های دارای اولویتش شرکت نماید و سپس در زمان دیگری که با دانشگاه دوم تعامل کرده و یا در زمانی که برای جاماندگان از مصاحبه اصلی در نظر گرفته شده در مصاحبه سایر دانشگاه هایی که در آنها پذیرفته شده، شرکت نماید.
داوطلبانی که بر طبق کارنامه منتشره در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور، در کدرشته محل های انتخابی دارای حدنصاب نمره علمی لازم می باشند، لازم است مطابق با اطلاعیه دانشگاه های مربوط که از امروز شنبه ۳۱ اریبهشت ماه سال جاری در درگاه اطلاع رسانی دانشگاه ها منتشر می شود، بمنظور انجام مراحل مختلف مصاحبه اقدام نمایند.
داوطلبانی که در کدرشته محل های انتخابی دارای حدنصاب نمره علمی لازم بمنظور شرکت در مراحل ارزیابی تخصصی توسط دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی هستند، می بایست بمنظور تکمیل فرم بررسی صلاحیت های عمومی با مراجعه به لینک مربوط در قسمت مشاهده کارنامه مندرج در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش، از تاریخ اول خرداد تا ۱۰ تیر ضمن پرداخت مبلغ یک میلیون و یکصد و نود هزار ریال بصورت اینترنتی، فرم بررسی صلاحیت عمومی را تکمیل و کد پیگیری دریافت دارند. کسانی که نسبت به تکمیل فرم بررسی صلاحیت های عمومی اقدام ننمایند از گزینش نهایی حذف خواهند شد.
گزینش نهایی داوطلبان در هر کدرشته محل بر طبق نمره کل نهایی حاصل از نمره علمی آزمون متمرکز و نمرات مراحل مختلف ارزیابی تخصصی مطابق با نمودار مندرج در بند الف در صفحه ۱۶ دفترچه راهنمای ثبت نام و باتوجه به اولویت کدرشته محل هایی که برای مصاحبه معرفی شده اند، انجام می شود.
داوطلبانی که اقدام به انتخاب کدرشته محل های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی نموده اند، بمنظور اطلاع از نحوه و چگونگی انجام مراحل ارزیابی تخصصی از داوطلبان و سایر مراحل گزینش به درگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش آن دانشگاه مراجعه کنند.
عدم اقدام و یا مراجعه معرفی شدگان بمنظور مصاحبه و انجام مراحل ارزیابی تخصصی به منزله انصراف از پذیرش در آن رشته محل می باشد.

منبع:

1401/03/01
11:28:43
5.0 / 5
208
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور