اعلام زمان انتخاب رشته پذیرفته شدگان آزمون ارشد

اعلام زمان انتخاب رشته پذیرفته شدگان آزمون ارشد کنکوری: رییس سازمان سنجش آموزش کشور از شروع انتخاب رشته پذیرفته شدگان آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402 دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از 11 خرداد ماه سال جاری آگاهی داد.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، دکترعبدالرسول پورعباس با بیان این خبر اظهار داشت: بعد از اعلام نتایج اولیه، دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی این آزمون که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته ها است، از روز چهارشنبه مورخ ۱۰ خرداد در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قابل دریافت است و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از روز پنج شنبه مورخ ۱۱ خرداد تا ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۱۶ خرداد می توانند با مراجعه به سایت این سازمان به آدرس www.sanjesh.orgو مطالعه دقیق دفترچه راهنما مبادرت به انتخاب رشته کنند.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: آن دسته از متقاضیان مشتاق انتخاب رشته های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، بعد از اعلام نتیجه اولیه آزمون و دریافت کارنامه، برای اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته از ۱۱ خرداد به درگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کنند.
وی با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در اسفند ماه سال گذشته، اظهار داشت: در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ تعداد ۴۷۱ هزار و ۵۲۸ نفر شرکت کرده اند که از این تعداد ۲۵۵ هزار نفر زن و ۲۱۶ هزار و ۵۲۸ نفر مرد هستند که در ۶ گروه آزمایشی و ۱۳۴ کدرشته به رقابت پرداختند.
پور عباس در آخر تاکید کرد: داوطلبان برای کسب اطلاعات لازم درباب نحوه انتخاب رشته «اطلاعیه انتشار کارنامه نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ و زمان تکمیل فرم انتخاب رشته» که همزمان با بیان نتیجه اولیه در سایت سازمان منتشر می شود به دقت مطالعه نمایند.
منبع:

1402/03/09
10:27:05
5.0 / 5
39
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور