رییس پلیس فتا فراجا خبر داد

شناسایی ۱۰۰۰ قلم ابزار تقلب در کنکور

شناسایی ۱۰۰۰ قلم ابزار تقلب در کنکور به گزارش کنکوری، رئیس پلیس فتا فراجا از آمادگی این نیرو برای برگزاری نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ اطلاع داد و اظهار داشت: پارسال یک هزار قلم ابزار میکرو ارسال کننده، میکرو فرستنده، ابزارها و ریز تراشه الکترونیک شناسایی و ضبط شده است.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، سردار وحید مجید در نشست تبیین ابعاد اجرایی و حفاظتی نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ که در مرکز همایش های حکمت پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران برگزار شد، با اشاره به اینکه از سال ۱۳۹۹ با بالا آمدن کانال ها، صفحات و اکانت های مختلف تحت عناوین مجرمانه فروش سوالات آزمون، فروش سوالات کنکور، آزمون عمومی، کنکور عمومی، کنکور و آزمون و کلیدواژه های متفاوت مواجه شدیم، اظهار داشت: پلیس فتا فراجا اقدامات هماهنگ خویش را با سازمان های ذیربط انجام داده است و تیم های رصدی را در این رابطه فعالیت نموده که کارگروه های گوناگونی در حوزه استان ها و شهرستان ها فعال شدند.
رئیس پلیس فتا فراجا تصریح کرد: از آغاز سال ۱۳۹۹ بالغ بر ۲ هزار و ۷۴ مورد رصد عام در مورد فضای سایبر داشتیم که این موارد متمرکز بر شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام بودند. این تعداد پالایش شدند که تقریبا در ۷۰۷ مورد به بسترهایی رسیدیم که ادعاهایی را در مورد فروش سوالات کنکور مطرح نمودند. ضمن این که این ادعاها متفاوت بودند و بعضی از این کلیدواژه های متقلبانه استفاده می نمایند تا محصولات مختلف همچون کتب آموزشی را بفروشند که البته این موارد هم پالایش شد، بر ۴۸۳ مورد تمرکز ویژه کردیم و در نهایت ۲۴۹ نفر که گرداننده این ۴۸۳ بستر تقلب بودند را شناسایی و به مراجع قضایی معرفی کردیم.
ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: طبق سنوات گذشته در حوزه های مختلف جلسات هماهنگی با مسؤلان برگزاری آزمون یعنی وزارت علوم و سازمان سنجش انجام داده ایم و حتی این جلسات در سطح استان هم برگزار شده است.
سردار مجید با بیان اینکه در طول سال اقدامات رصدی در ارتباط با فعالیتهای مجرمین سایبری در حوزه های مختلف صورت می گیرد، اظهار داشت: ما تنها به زمان های نزدیک به آزمون بسنده نمی نماییم بلکه در طول سال مبحث را پیگیری می نماییم و افرادی که در این حوزه فعال می باشند را شناسایی می نماییم. در نزدیکی ایام امتحانات نهایی و کنکور فعالیت مجرمان سایبری تشدید می شود.
رئیس پلیس فتا فراجا اظهار داشت: راهکارهایی را در دو حوزه مشخص کانال ها و پیج ها و لینک هایی که ادعای فروش سوالات کنکور را دارند و افرادی که مدعی تقلب با ابزارهایی همچون میکروچیپ ها هستند و آنها را به فروش می رسانند، داریم.1402/03/05
14:11:26
5.0 / 5
53
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور