رئیس مركز سنجش آموزش پزشكی اعلام كرد

شروع توزیع کارت آزمون دستیاری از 18 اردیبهشت

شروع توزیع کارت آزمون دستیاری از 18 اردیبهشت به گزارش کنکوری، درپی مطرح شدن اخباری در فضای مجازی در خصوص تعویق برگزاری پنجاهمین دوره آزمون دستیاری، رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی ضمن رد این مطالب اشاره کرد: پنجاهمین آزمون دستیاری تخصصی در زمان مقرر انجام می شود.


دکتر محمدمهدی نوروزشمسی در گفت و گو با ایسنا، درباره ی زمان برگزاری پنجاهمین دوره آزمون دستیاری تخصصی اظهار داشت: بر طبق برنامه ریزی های انجام شده، پنجاهمین آزمون دستیاری تخصصی در موعد مقرر یعنی روز پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه برگزار می گردد و زمان برگزاری آزمون بطور قطع تغییر نخواهد کرد.
وی درباره ی زمان توزیع کارت ورود به جلسه پنجاهمین دوره دستیاری تخصصی اشاره کرد: کارت ورود به جلسه از روز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می شود و داوطلبان می توانند نسبت به دریافت کارت آزمون اقدام نمایند.

فرصت رفع نقص مدارک
به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، داوطلبان پنجاهمین دوره آزمون دستیاری تخصصی می توانند در صورت نقص مدارک، نسبت به رفع این مساله اقدام نمایند.
پروسه ۸ روزه رفع نقص مدارک از امروز سه شنبه ۲۹ فروردین ماه شروع می شود و روز سه شنبه ۵ اردیبهشت ماه تمام می شود. داوطلبان در این بازه زمانی تعیین شده با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی می توانند نسبت به رفع نقص احتمالی مدارک خود اقدام نمایند.
داوطلبانی که طرح خدمات نیروی انسانی آنها مورد تایید نیست، باید در این بازه زمانی جهت برطرف نمودن نقص مدارک خود اقدام نمایند در غیر اینصورت کارت ورود به جلسه برای آنها صادر نخواهد شد.
پنجاهمین دوره آزمون دستیاری که در حقیقت اولین آزمون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بشمار می رود در دانشگاه های علوم پزشکی اراک، شهرکرد، اردبیل، شیراز، ارومیه، کرمان، اصفهان، کرمانشاه، اهواز، گلستان، بندرعباس، گیلان، بوشهر، لرستان، بیرجند، مشهد، تبریز، مازندران، همدان، زاهدان، شهیدصدوقی یزد، سمنان، قزوین، کاشان، کردستان و قم و دانشگاه های علوم پزشکی شهر تهران در روز پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری انجام می شود.

مشکلات قانونی آزمون چهل و نهم مرتفع شد
آزمون دستیاری تخصصی، همچون آزمون ورود به دانشگاه ها (کنکور) از اهمیت فراوانی برخوردارست. همانطور که داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی برای به دست آوردن کرسی های رشته های پزشکی تلاش می کنند، فارغ التحصیلان رشته پزشکی نیز برای قبولی در این آزمون تخصصی به رقابت تنگاتنگ می پردارند. بررسی جامعه آماری شرکت کنندگان این آزمون تخصصی بیان کننده این است که سالانه حدود ۱۲ تا ۱۴ هزار پزشک عمومی برای تصاحب کرسی های رشته های تخصصی دانشگاه های علوم پزشکی به رقابت می پردازند.
بروز مشکلات هنگام برگزاری دو دوره قبلی آزمون دستیاری تخصصی یعنی ادوار چهل هشتم و چهل و نهم، سبب بروز نگرانی هایی برای داوطلبان پنجاهمین دوره آزمون دستیاری تخصصی شد.
دکتر ابوالفضل باقری فرد، معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست خبری هفتین همایش مرجعیت علمی کشور که ۸ بهمن ماه سال قبل انجام شد در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا درباره ی روند برگزاری آزمون دستیاری پنجاهم اظهار داشت: در آزمون چهل و هشتم، مشکلاتی پیش آمد که سبب شد آزمون به تعویق بیفتد. مشکلات قانونی در آزمون چهل و نهم مرتفع شد و با تغییراتی که در بخشنامه ها به وجود آمده ایراداتی که از طرف دیوان عدالت ادارای در مورد برگزاری آزمون وارد شده، مرتفع شده است. مشکل قانونی برای برگزاری پنجاهمین آزمون دستیاری وجود ندارد و بطور قطع آزمون در اردیبهشت ماه برگزار می گردد.
منبع:

1402/01/31
14:50:23
5.0 / 5
279
تگهای خبر: آزمایش , آموزش , پزشكی , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور