شروع ثبت نام نوبت اول کنکور

شروع ثبت نام نوبت اول کنکور کنکوری: پروسه ثبت نام کنکور دوره اول (دی ماه 1401) از امشب شروع شد و تا روز شنبه 14 آبان ماه ادامه دارد.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، داوطلبان آزمون سراسری باید طی مراحل ثبت نام از کلیک بر روی دکمه Back مرورگر خود و بازکردن بیش از یک صفحه مرورگر بر روی کامپیوتر خود جدا خودداری نمایند و در صورتیکه در مراحل ثبت نام در سیستم به مشکلی برخورد کردند، پنجره های مرورگر را بسته و از ابتدا مراحل ثبت نام را شروع نمایند.
ثبت نام داوطلب زمانی تکمیل می شود که در مراحل ثبت نام از سیستم شماره پرونده ۷ رقمی و کد پیگیری ثبت نام ۱۶ رقمی دریافت نماید.
داوطلبان آزمون سراسری ۱۴۰۲ در صورت مواجه شدن با هر گونه مشکل در روند ثبت نام می توانند با شماره ۰۲۶-۳۶۲۷۰۰۵۸ (استان البرز) و ۰۲۶-۳۶۲۷۰۰۵۹ (استان البرز) تماس گرفته و یا بوسیله سیستم پاسخگویی اقدام نمایند. ساعت پاسخ گویی تلفنی از ساعت ۸: ۳۰ بامداد الی ۱۳: ۳۰ بجز ایام تعطیلست.
داوطلبانی که درباب اطلاعات سوابق تحصیلی با مشکل مواجه شوند(عدم مشاهده سوابق تحصیلی و یا مغایرت در اطلاعات سوابق تحصیلی) لازم است به سایت آموزش وپرورش به آدرس https: //sahat.medu.ir مراجعه نمایند.
همچنین داوطلبان بایستی سریال ثبت نام ۱۲ رقمی به مبلغ ۱/۳۳۰/۰۰۰ ریال، لازم برای ثبت نام آزمون سراسری را قبلا بوسیله سایت سنجش خریداری نمایند.
به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا و با بیان مسئولان سازمان سنجش، کنکور سراسری از سال جاری با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی دو بار در سال انجام می شود. اولین نوبت از آزمون ورود به دانشگاه ها در ایام پنج شنبه ۲۹ و جمعه ۳۰ دی ماه سال جاری و دومین مرحله در ایام چهارشنبه و پنج شنبه ۱۴ و ۱۵ تیرماه سال آتی انجام می شود.
نتایج اولیه این آزمون در نیمه نخست اسفندماه به اطلاع داوطلبان می رسد که شامل نمره خام و نمره آزمون می شود. مرداد ماه سال آتی، سوابق تحصیلی داوطلبان توسط سازمان سنجش آموزش کشور از وزارت آموزش وپرورش گرفتن می شود و نتیجه نهایی به داوطلبان اعلام می شود.
بنابر تغییرات کنکور ۱۴۰۲، سابقه تحصیلی دانش آموزان در ورود به دانشگاه ها نقش دارد؛ به نحوی که سهم آموزش وپرورش به لحاظ سابقه تحصیلی ۴۰ درصد و سهم کنکور سراسری ۶۰ درصد است. همین طور داوطلبان کنکور سراسری فقط به پرسش های دروس تخصصی پاسخ می دهند و دروس عمومی تنها در سوابق تحصیلی ارزیابی می شود.
ثبت نام جهت شرکت در کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ از این لینک قابل انجام است.1401/08/09
08:59:27
5.0 / 5
264
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور