یك مقام مسئول دانشگاه تهران خبر داد؛

طرحی جدید برای افزایش حقوق اساتید

طرحی جدید برای افزایش حقوق اساتید به گزارش کنکوری، معاون آموزشی دانشگاه تهران ضمن اشاره به جزئیات آئین نامه جدید افزایش حقوق هیات علمی اظهار داشت: این آئین نامه در شورای حقوق و دستمزد درحال بررسی است.محمود کمره ای در گفتگو با خبرنگار مهر، در رابطه با طرح دانشگاه تهران برای افزایش حقوق اعضای هیات علمی در سال ۱۴۰۱ توضیح داد و اظهار داشت: یک افزایشی در سال ۱۴۰۰ برای حقوق هیات علمی علمی در وزارت علوم پیشبینی شد که برپایه آن ۳۰ درصد به حقوق هیات علمی افزوده شد. پس از آن طرحی تحت عنوان طرح "تمام وقت ویژه جغرافیایی" عنوان شد که برپایه آن کسانی که مشمول طرح می شدند، ۳۰ درصد دیگر به حقوقشان اضافه می شد.
معاون آموزشی دانشگاه تهران اضافه کرد: در سال ۱۴۰۰ به علت مشکلات بودجه ای سازمان برنامه و بودجه، عملا یک و شش دهم برابر حقوق و ۳۰ درصد دوم حقوق اجرایی نشد و فقط یک و سه دهم انجام شد و فقط برخی دانشگاه ها با استفاده از امکانات خودشان و مجوز سازمان برنامه افزایش ۳۰ درصد دوم حقوق را اجرایی کردند.
وی افزود: در سال ۱۴۰۱ بحث های زیادی پیرامون افزایش ۳۰ درصد دوم حقوق انجام شد و مقامات کشور معتقدند که این ۳۰ درصد یکسان و به همه اعضای هیات علمی اضافه نشود و مقرر است باردیگر افزایشی صورت گیرد، متناسب با کارکرد افراد افزایش یابد.
کمره ای تصریح کرد: آئین نامه ای از جانب رئیس دانشگاه تهران پیشبینی شده که برپایه فعالیتهای یکساله اساتید مورد ارزیابی قرار می گیرد و امتیازاتی مشابه آئین نامه ارتقا شامل فعالیت آموزشی، پژوهشی، خدمات اجرایی و فرهنگی به افراد داده می شود.
این مقام مسول دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: این امتیازات محاسبه می شود و اگر امتیازات به دست آمده زیر ۱۵ باشد، حقوق عضو هیات علمی در سال ۱۴۰۱ مشابه همان سال ۱۴۰۰ و همان ۳۰ درصد افزایش خواهد بود. وی ادامه داد: اگر امتیازی که فرد کسب می کند ۱۵ تا ۳۰ باشد، آن ۳۰ درصد دوم یعنی یک و سه دهم ضریب حقوق در یک و یک دهم ضرب می شود، اگر این امتیاز بین ۳۰ تا ۶۰ امتیاز باشد، در یک و دو دهم ضرب می شود و اگر امتیاز فرد بالاتر از ۶۰ باشد در یک و سه دهم ضرب خواهد شد.
معاون آموزشی دانشگاه تهران افزود: عنوان این طرح "فوق العاده سرآمدی و شایستگی اعضای هیات علمی" نام گذاری شد و برپایه آن هر عضو هیات علمی متناسب با فعالیتهای آموزشی، پژوهشی، اجرایی، علمی و فرهنگی حقوق افزایش می یاید در نتیجه حقوق همه یکسان اضافه نمی گردد.
کمره ای در انتها اظهار داشت: این پیشنهاد مورد تایید اولیه وزارت علوم و وزارت بهداشت قرار گرفته است و خدمت رئیس جمهوری هم عرضه شده و ظاهرا هم اکنون در شورای حقوق و دستمزد درحال بررسی است. اگر مصوب شود ابلاغ و اجرا می گردد.

1401/05/22
09:26:55
5.0 / 5
210
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , خدمات , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور