تغییرات مهم کنکور از سال ۱۴۰۳

تغییرات مهم کنکور از سال ۱۴۰۳ به گزارش کنکوری رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به این که از سال آینده کنکور بدون کاغذ برگزار می شود، اظهار داشت: از سال 1403 با تحقق این نوع آزمون، هر داوطلب می تواند هر یک ماه یا دو ماه یک دفعه بصورت آزمایشی در رقابت های علمی شرکت و شانس خود برای حضور در دانشگاه مورد نظرش امتحان کند.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرسول پورعباس در نشست عوامل اجرائی آزمون ها در استان قم اظهار داشت: در برگزاری آزمون های امسال، اقدامات لازم برای جلوگیری از تخلفات صورت گرفته تا داوطلبان با امنیت کامل در این رقابت شرکت نمایند.
معاون وزیر علوم در ادامه به برنامه های سازمان سنجش آموزش کشور برای سال های آتی اشاره نمود و اضافه کرد: آزمون های سراسری به سمت و سوی هوشمندی و الکترونیکی شدن می رود و از سال ۱۴۰۳ با تحقق این نوع آزمون، هر داوطلب می تواند هر یک ماه یا دو ماه یک دفعه بصورت آزمایشی در رقابت های علمی شرکت و شانس خود برای حضور در دانشگاه مورد نظرش امتحان کند.
وی اضافه کرد: با برگزاری آزمون های هوشمند، داوطلبان می توانند دو آزمونی که بصورت آزمایشی در آن شرکت کرده اند و رضایت دارند را بعنوان آزمون های اصلی خود تلقی و اعلام کنند.
پور عباس در این جلسه با اشاره به تاریخچه کارهای سازمان سنجش اظهار داشت: تا سال ۱۳۸۴ همه کارهای سازمان سنجش کاملاً دستی و کاغذی بود و هزاران نفر فقط در سازمان مرکزی درحال فعالیت بودند و سازمان های گوناگون دیگری مانند چاپخانه ها، پست و... با سازمان همکاری می کردند. در این دوران در بعضی روزها حدود ۱۰۰ تن کاغذ بین استانها درحال جابجایی بود.
وی در مورد دوره بعدی کارهای سازمان سنجش اضافه کرد: از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸ کلیه کارهای سازمان الکترونیکی شد و اولین نماد دولت الکترونیک در سازمان سنجش شکل گرفت که فواید بسیاری زیادی داشت و در سال ۱۳۸۵ اولین آزمون زبان تمام الکترونیک و بدون کاغذ توسط سازمان سنجش انجام شد و بعد از آن آزمون های زبان بدون کاغذ اجرا شد.
وی اضافه کرد: در این دولت، برنامه ما برگزاری آزمون های دیگر و به ویژه آزمون سراسری در سال ۱۴۰۳ به طور بدون کاغذ است.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در این جلسه وضعیت قبولی داوطلبان استان قم در آزمون سراسری، کارشناسی ارشد و دکتری را تشریح نمود.1401/01/26
16:01:24
5.0 / 5
320
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور